0
Opublikowany 6 lutego 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Detal na pierwszy plan Detal na pierwszy planNiezależnie od stylu, w którym ją urządzimy, kuchnia to coś więcej niż tylko miejsce przygotowania posiłku. Coraz częściej łączona z pokojem dziennym jest sercem domu – miejscem gdzie koncentruje się życie całej rodziny. Dlatego tak ważne jest, by aranżując ją myśleć nie tylko o rozwiązaniach funkcjonalnych, ale też estetycznych – innowacyjnych i dostosowanych do naszych potrzeb i gustu.

Wbrew pozorom, w aranżacji kuchni, największą rolę odgrywają nie meble, czy urządzenia AGD, ale elementy niewielkie pod względem rozmiaru. Drobiazgi, które niemal zawsze łączą dwie role – funkcjonalną i dekoracyjną – ozdobne tekstylia i pojemniki, a także uchwyty, relingi, czy armatura kuchenna. To na nich spoczywa nasz wzrok po pierwszym, zazwyczaj pobieżnym spojrzeniu na meblową zabudowę. To je badamy dokładniej, uważnie przyglądając się detalom, liniom, i kolorystyce. To one w końcu budują niepowtarzalną atmosferę panującą w konkretnym miejscu i sprawiają, że “house” zmienia się w “home”.

Niepozorni bohaterowie drugiego planu kluczową rolę odgrywają zwłaszcza w aranżacjach minimalistycznych, w których dominują proste linie i czyste formy. Stylistyczna prostota, choć wydawałoby się łatwa w zastosowaniu, w praktyce stawia przed projektantem spore wyzwania. Kontrasty, gra odcieni, dyskretne, lecz zaskakujące akcenty nie kryją się na drugim planie, ale nadają ton i są najlepszym zwieńczeniem minimalistycznej aranżacji.

kludi bateria kuchenna

Skoro więc nawet najmniejszy detal w kuchennej aranżacji ma znacznie, na jakie rozwiązania postawić i co wybrać, by kuchnia stała się miejscem przyjaznym i atrakcyjnym wizualnie? Na jakie szczegóły zwrócić uwagę podczas wyboru produktów do kuchennych wnętrz? Spróbujmy przeanalizować ten problem na przykładzie kuchennej armatury.

designerskie baterie kuchenne

Baterie dawno już przestały być jedynie urządzeniem o określonej funkcji. Dziś niejednokrotnie określa się je mianem biżuterii. Lśniące, o subtelnych lub wprost przeciwnie – zdecydowanych liniach stają się ozdobą wnętrza. Taką rolę pełni również bateria KLUDI L-INE S, która została doceniona przez międzynarodowe grono ekspertów i wyróżniona nagrodą Interior Innovation Award 2015. Początkowo zainspirowana kształtem litery “L” – w rękach projektantów bateria ta zyskała trzeci wymiar i nowoczesny charakter. Kreatywne połączenie zdecydowanej linii z zaokrągloną, smukłą wylewką nadało jej zmysłowości i wyrazistości. Dopełnieniem całości jest intrygująca kolorystyka – zestawienie stylowego, chromowanego korpusu z wylewką w odcieniach eleganckiej matowej czerni lub bieli. Ten wyrafinowany kontrast dodaje oryginalności kuchennemu wnętrzu. Wysuwa się na pierwszy plan i dominuje wzorniczy szyk.

Jak w każdej minimalistycznej aranżacji, tak i w baterii KLUDI L-INE S najlepsze ukryte jest wewnątrz. Szeroki uchwyt z dyskretnym nadrukiem dla oznaczenia ciepłej i zimnej wody zapewnia łatwość użytkowania. Wysuwana i obracana w zakresie 360˚wylewka znacznie zwiększa zasięg strumienia wody, co idealnie sprawdza się w przypadku zlewozmywaków dwukomorowych i wysp kuchennych. W tej baterii każdy detal wart jest uwagi.

bateria do nowoczesnej kuchni


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz