0
Opublikowany 6 września 2017 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Dom na miarę marzeń – jakie są modne i nowoczesne mebleTrendy odzieżowe zmieniają się praktycznie co sezon, a zatem „bycie modną/ym” wymaga dość częstego korygowania, uzupełniania garderoby. Aranżacja, wyposażenie i meble dla domu również podlegają pewnym modom, na szczęście nie tak często.

Trudno sobie wyobrazić wymianę łózek, szaf czy stołów co parę miesięcy. Niemniej jednak warto wiedzieć co w tzw. trawie piszczy i jakie wnętrza są teraz w dobrym stylu i na czasie.

Czyste formy i kolory, minimalizm

Jednym z mocnych akcentów w aktualnych trendach w urządzaniu wnętrz jest minimalizm. A zatem stawiamy na prostą formę, gładkie powierzchnie, przeszklenia w witrynach i komodach. Liczy się też funkcjonalność, wybieramy praktyczne rozwiązania, ustawne i pojemne biurka, wygodne fotele itp. Takie elementy łatwo ze sobą łączyć i tworzyć kompozycje proste, ale i niepowtarzalne. Istotne są tu również kolory – dominuje czerń i biel jeśli chodzi o stoły, szafy czy komody. Co stwarza idealne tło dla wielu innych kolorów, po które warto sięgnąć dobierając dodatki. Mało tego – czerń i biel to idealna baza do zmian, nie trzeba kupować nowych mebli, wystarczy dodać inne dekoracje, narzuty, grafiki, oświetlenie, aby wykreować całkiem nową przestrzeń.

W zgodzie z naturą i ekologicznie

Na przeciwległym biegunie jest trend ekologiczny, również mocno obecny w modnych wnętrzach. A zatem stawiamy na drewno lub drewnopodobne materiały, nie boimy się kolorów natury, przebojem jest zieleń w różnych wariantach. Modne są również beże, brązy, szarości, czyli znów mamy meble w kolorach, które łatwo zestawiać i układać w niebanalne aranżacje. Ekologiczny, naturalny styl łatwo uzyskać sięgając po rustykalne stoły, stołki, krzesła, komody. Sprawdzą się także wygodne, przytulne sofy, fotele czy kanapy z miękkimi zagłówkami i poduchami. Natura i ekologia w aranżacjach zmierzają bowiem do tego, by dom stał się przyjazną i komfortową przestrzenią, miejscem odpoczynku i relaksu.

Lekkie i oryginalne połączenia

Nadal mile widziane są także proste wnętrza w stylu skandynawskim, choć tę lekką stylistykę wato przełamać kolorowymi meblami, a także powracającym do łask rattanem. Na fali modnych „kombinacji” uwagę zwracają meble łączące pozornie różne materiały, jak np. drewno i szkło, drewno i metal czy też wspomniany rattan z metalem. Co ciekawe ten niegdyś „ogrodowy” materiał wykorzystuje się dziś również przy produkcji foteli, stołów, stolików do kawy czy krzeseł.

Jak widać mamy w czym wybierać, a co szczególnie ważne – na czasie i trendy jest komponowanie oraz zestawianie mebli według własnej wizji idealnego wnętrza. Może to jednak wydłużać zarówno proces decyzyjny, zakupy, jak i opracowanie koncepcji na salon czy sypialnię. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest sklep internetowy – w EXITODESIGN (https://www.exitodesign.pl/category/meble) znajdziemy praktycznie wszystko, w różnych cenach i od wielu producentów. Kupimy akcesoria, lampki, obrazki na ścianę, ale też biurko, barowe hokery, komfortowe fotele i stylowe sofy. Kolorystyka, forma i cena są zróżnicowane.

Dzięki temu dopasujemy meble zarówno do wnętrz, metrażu i gustu, jak i do zaplanowanego budżetu. Dokupimy dodatki czy nowe krzesła, które zmienią aranż kuchni lub salonu. A wszystko bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze i z dostawą pod wskazany adres.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz