1
Opublikowany 28 kwietnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Ekologiczne znaczy czystoEkologia to słowo, które zdecydowanej większości osób kojarzy się przede wszystkim z papierowymi torbami na zakupy oraz segregacją odpadów. I chociaż wspomniane akcesoria oraz czynności bez wątpienia stanowią elementy zaliczane do grona działań ekologicznych, to jednak w praktyce życie „na zielono” obejmuje swoim zakresem również szereg innych czynności. Jakich konkretnie? Choćby takich, jak sprzątanie.

Jeśli zamawiasz usługę, taką jak sprzątanie we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu czy też innym, dowolnie wybranym mieście Polski, to masz prawo zastrzec, aby zlecenie zostało wykonane za pomocą ekologicznych środków czystości. Wbrew pozorom, aby sprzątać w sposób ekologiczny wcale nie potrzebujesz drogich środków czystości, pozbawionych dodatku szkodliwych substancji chemicznych. W praktyce bowiem efekt idealnie czystych powierzchni możesz z powodzeniem uzyskać stosując składniki takie jak ocet, soda oczyszczona czy nawet sok z cytryny.

Łazienka

By wyczyścić sprzęty takie jak wanna czy umywalka, wystarczy zmieszać ze sobą 0,5 szklanki sody oczyszczonej oraz 2 łyżeczki octu. Uzyskaną w ten sposób mieszaniną należy przecierać wspomniane powierzchnie.
Do czyszczenia luster wystarczy natomiast użyć 1 łyżeczki octu oraz 0,5 l ciepłej wody. Całość mieszamy ze sobą, a następnie przelewamy do butelki ze spryskiwaczem Teraz wystarczy już tylko spryskać powierzchnię lustra, a następnie wytrzeć do sucha.

Kuchnia

Czyszczenie piekarnika bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieje prosty i – co najważniejsze – ekologiczny sposób, umożliwiający skuteczne usunięcie powstałych zabrudzeń. Aby uzyskać środek do czyszczenia wspomnianych powierzchni, należy zmieszać ze sobą 1 szklankę sody oczyszczonej, 2 łyżeczki soli kuchennej oraz około 5 dużych łyżek gorącej wody. Wszystkie składniki łączymy aż do chwili uzyskania konsystencji pasty, a następnie nakładamy na zabrudzoną powierzchnię. Całość pozostawiamy na czas około 10 minut, po czym usuwany wraz z zabrudzeniami.

Nieprzyjemne zapachy w lodówce są w stanie skutecznie zepsuć apetyt na nawet najsmaczniejszy posiłek. Aby się ich pozbyć wystarczy wsypać do niewielkiego pojemniczka kilka łyżeczek sody oczyszczonej, skropić niewielką ilością olejku eterycznego, po czym umieścić w lodówce. Ekologiczny pochłaniacz zapachów jest już gotowy!

Salon

Aby skutecznie usunąć zabrudzenia z paneli lub drewnianych płytek podłogowych, należy zmieszać ze sobą 1,5 l ciepłej wody, 1 szklankę octu i około 1/3 buteleczki dowolnie wybranego olejku eterycznego. Tak uzyskaną mieszaninę stosujemy podobnie jak tradycyjny płyn do podłóg.

Warto zauważyć, że posiadanie sprawdzonych sposób na ekologiczne sprzątanie to jedno, a wykorzystanie ich w praktyce – to drugie. Jeśli nie masz czasu na sprzątanie, to skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Liczne ogłoszenia doświadczonych pomocy domowych bez problemu znajdziesz na stronie www.pomocedomowe.pl.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz