0
Opublikowany 23 stycznia 2013 autor Jaroslaw Wejda w wyposażenie
 
 

Nowe, stare meble – czyli sytuacja zupełnie odwrotna – postarzanie mebli

promo_image
promo_image

You need to get your own youtube API key !
After entering your own API key this message will disappear.
Go to your admin and read how to get one or add one.Poprzedni wpis opisał Wam pokrótce jak zabrać się za renowację zniszczonego starego mebla by wyglądał jak nowy. Żeby jednak spasować wszystkim gustom kolejny wpis opisze proces zupełnie odwrotny, a mianowicie postarzanie mebli. Tak jak wiele osób chce mieć w domu ciągle nowe meble, tyle samo osób chce wnieść do swych mieszkań klimat retro. Postarzanie mebli również nie jest zbyt skomplikowaną czynnością – wymaga tylko odrobiny czasu i chęci. 

Do postarzania mebli, tak by nabrały one choć odrobiny charakteru jaki mają w sobie antyki, polecam użycie patyny. Najlepszym rozwiązaniem jest patyna olejna – idealnie pociemni i poczerni ona pory naszego drewnianego mebla. Inny sposób na dodanie naszej komodzie czy witrynie kilkunastu lat to zastosowanie oleju i lakierobejcy – tak zaimpregnowany mebel będzie wyglądał naprawdę świetnie. Należy jednak działać rozważnie – z głową – i pamiętać by nie przesadzić ani z patyną, ani z olejem czy bejcą – gdy “przedobrzymy” zamiast gustownego efektu postarzania otrzymamy nowy ale zniszczony mebel z którym za dużo już nie da się zrobić.

Jasne meble również możemy postarzyć i nadać im charakteru – w tym wypadku mamy także większe pole do popisu. Oprócz standardowego patynowania – przed którym powinno się usunąć stare warstwy farb i lakierów papierem ściernym i odpylić powierzchnię mebla – możemy też wykorzystać zabieg bielenia mebli. Pozwala ono na uwydatnienie szczegółów i krawędzi mebla a dodatkowo wyeksponuje słoje i sęki na drewnianej powierzchni. Można też zastosować wybielanie bądz barwienie specjalną pastą słojów drewna lub zdecydować się na wielokolorowe malowanie i przecieranie mebla (które poprzez uzyskany efekt prześwitu poszczególnych malowanych warstw odzwierciedli efekt wysłużenia naszej komody czy szafy) – sposobów jest naprawdę wiele – ich wybór zależy wyłącznie od naszej wyobrazni i umiejętności manualnych.

Zródła: Jak-mieszkać, GrafikaGoogle

Playlista “Postarzanie mebli

 

Najpopularniejsze frazyJaroslaw Wejda