0
Opublikowany 25 maja 2016 autor Joanna KumpińKowalska w Inspiracje
 
 

Wakacyjny klimat niczym w Hampton

Dwie godziny jazdy od Nowego Jorku znajduje się wyspa Long Island. Wzdłuż jej piaszczystych plaż rozciągają się dwa malownicze nadmorskie kurorty East oraz South Hampton, które możemy porównać do  rodzimego Sopotu.

Willowe miejscowości są jednymi z ulubionych wakacyjnych i weekendowych wypadów nowojorczyków. W domach, zarówno tych okazałych, jak i tych w stylu cottage panuje charakterystyczny styl, który swą słynną już na cały świat nazwę zawdzięcza miejscowościom, w których się narodził.

urządzanie wnętrz styl wnętrz Hampton

urządzanie design styl hampton wnętrza

Cechy typowe dla stylu Hampton

Styl Hampton to harmonijne połączenie elegancji z bezpretensjonalnością, szyku i wielkomiejskich aspiracji z przyjemną wakacyjną aurą. Wnętrza sprzyjają kreowaniu nieco leniwej, sielskiej atmosfery sprzyjającej celebrowaniu wspólnych chwil. Wszystko dzięki odpowiedniej kolorystyce i elementom dekoracyjnym, które roztaczają klimat przytulności i błogiego spokoju.

eleganckie wnętrza

wnętrza z klasą

Wśród kolorów królują biele, beże,  błękity i szarości. Subtelną paletę dopełniają granaty i czerwienie, jednak nie tak intensywne, jak na amerykańskiej fladze. Dodatek bieli wycisza je, postarza i nadaje nieco wypłowiałego charakteru retro. Kolory łączą się w zestawienia geometrycznych, nieskomplikowanych wzorów – pasów, kratek, zygzaków, jodełek, a także bardziej finezyjnych motywów roślinnych.

dodatki do wnętrz klimat niczym w Hampton białe różowe wnętrza

blog wnętrzarski

Aranżacyjną bazę tworzą również elementy drewniane, metalowe oraz wiklina w postaci foteli, koszy czy ściennych wianków.

inspiracje Hampton aranżacje Hampton

Ramy okienne spływają długimi, zwiewnymi zasłonkami, kanapy przyjmują gładką lub pikowaną fakturę i wyściełane są dużą ilością miękkich poduch. Na meblach, stolikach kawowych i parapetach stoją świeże kwiaty. Miejsce bibelotów zastępują kojarzące się z morzem akcenty – muszle, kamienie, koralowce, wodorosty, jasny piasek – wszystko po to, by zaprosić do wnętrza ciepło słońca i zapach morskiej bryzy nawet jeżeli za oknem brakuje widoku plaży i błękitnego nieba przeglądającego się w morskiej wodzie.

Jak urządzić mieszkanie w stylu Hampton

Styl z wybrzeża Long Island można bardzo łatwo wprowadzić we własnym domu. Mimo iż powstał on we współpracy bogatych nowojorczyków z dekoratorami wnętrz, osiągnięcie marynistycznego efektu i wakacyjnej atmosfery nie jest ani trudne, ani bardzo kosztowne. Aranżacja wnętrz w tym stylu pociąga za sobą pewne konsekwencje – permanentny relaks w przyjemnym otoczeniu i poczucie wakacyjnego wypoczynku niezależnie od pory roku oraz miejsca zamieszkania. Wystarczy zastosować się do kilku powyższych wskazówek opisujących cechy charakterystyczne stylu, by we wnętrzu zapanowała wygoda, estetyka i wakacyjny luz, jakich doświadczają bogaci rezydenci nadmorskich posiadłości.

Jak urządzić mieszkanie w stylu Hampton Jak urządzić dom w stylu Hampton dom w stylu Hampton zdjęcia inspiracje aranżacje wnętrza stylowe

źródło zdjęć:  kmwewnetrzu.pl, basniowydom.pl, nazmiyalantiquerugs.com, houzz.com, mixandchic.com, decoratingfiles.com, news.com.au, lifestyle.com.au, feel-at-home.com.pl, dbm.net.au, coastal-style.blogspot.com, selectedceramics.com.au, blog.estrading.com.au

 


Joanna KumpińKowalska