ATLAS DEKO M – dekoracyjny tynk mozaikowy

Dziś na nasz warsztat wzięliśmy kolejny w ostatnim czasie produkt firmy ATLAS. Tym razem jest to dekoracyjny tynk mozaikowy ATLAS DEKO M. Produkt sprzedawany jest w wiaderkach z tworzywa sztucznego o masie 15 oraz 25 kilogramów (opisywany wariant). Zaczynajmy!

tynk-mozaikowy-dekoracyjny-atlas-deco-m-25-kg

Tynk ozdobny ATLAS DEKO M to produkt o wszechstronnych możliwościach zastosowania – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Świetnie nadaje się do dekoracyjnego wykończenia ścian we wszelkiego typu pomieszczeniach (nie tylko mieszkalnych): pomieszczenia wystawowe, salony samochodowe, biura, mieszkania, klatki schodowe, poczekalnie, hole, przedpokoje, elewacje, cokoły, ogrodzenia, itp to nadal tylko część z możliwości zastosowania opisywanego produktu. ATLAS DEKO M dzięki gamie 60 różnych odcieni tynku pozwala na pełną swobodę aranżacji.

[dropcap]G[/dropcap]dy chodzi o aspekty techniczne ATLAS DEKO M ma fakturę mozaikową, składającą się z barwionych ziaren o grubości 1-2 milimetra. Jest to cienkowarstwowy, jednowarstwowy tynk przeznaczony do ręcznego nakładania. Wytworzony został na bazie na bazie żywicy akrylowej z dodatkiem barwionego kruszywa kwarcowego i dystrybuowany jest w postaci gotowej do użycia (nie trzeba go z niczym rozrabiać – śmiało możemy aplikować na powierzchnię ścian).

atlas deko m opiniePonadto produkt ATLAS DEKO M charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu od 3.01 do 5.5 kg/m2 (w zależności od wybranego koloru). Zalecana grubość stosowanej warstwy to 2 milimetry. Gęstość wyrobu mianowana jest na 1600 kg/m3. Stosować go można na podłożach takich jak: beton, tynki tradycyjne wykonane na murach z cegieł, bloczków i pustaków ceramicznych, płyty gipsowo-kartonowe, ocieplenia budynków styropianem i XPS.  W zależności od podłoża tynk ATLAS DEKO M cechuje się czasem schnięcia od 12 do 48 godzin.

[dropcap]W[/dropcap]arto powiedzieć również słowo o przygotowywaniu samego podłoża. Podłoże które będziemy poddawali obróbce powinno być stabilne, odpowiednio długo sezonowane i suche. Należy również pamiętać by było ono możliwie jak najbardziej wyrównane i oczyszczone. Przed samą aplikacją tynku ATLAS DEKO M ściany należy zagruntować masą ATLAS CERPLAST – w zależności od koloru tynku zaleca się zastosowanie barwionej masy tynkarskiej CERPLAST w kolorze klinkieru, brązowym lub grafitowym. Przed użyciem masę w wiaderku powinno się dokładnie wymieszać. Aplikujemy tynk ręcznie, przy pomocy gładkiej pacy ze stali nierdzewnej.

Produkt ATLAS DEKO M nie należy do tych z niższej półki cenowej. Trudno powiedzieć czy przy tak wszechstronnych możliwościach zastosowania jakimi się opisywany tynk cechuje, cenę lekko przekraczającą 200 złotych możemy uznać za wygórowaną. Po głębszym zastanowieniu uznałem, że jednak tak, więc dzisiejsza ocena ogólna produktu to tylko piątka.

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


atlas tynk mozaikowy deko m tabela kolorów

deko m atlas tynk probniki

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje