ATLAS GIPS Maximus – gładź gipsowo-polimerowa

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest gładź gipsowo-polimerowa GIPS Maximus marki ATLAS. Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 10 i 20 kilogramów (to dosyć istotna informacja – większość produktów tej marki sprzedawana jest w opakowaniach 25 kilogramowych). Przyjrzyjmy się zatem co nowego, wyróżniającego spośród konkurencyjnych produktów oferuje nam opisywana gładź ATLAS GIPS Maximus. Zaczynajmy!

gladz-gipsowo-polimerowa-atlas-gips-maximus

Gładź gipsowo-polimerowa ATLAS GIPS Maximus jest gładzią szpachlową charakteryzującą się wysoką wytrzymałością oraz korzystnymi parametrami roboczymi. Do jej dodatkowych atutów należą niezwykła łatwość malowania oraz wysoka retencja wody. ATLAS GIPS Maximus tworzy bardzo korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Szpachlę tą zaleca się do wykonywania gładzi na powierzchniach ścian i sufitów. Produkt służy do zastosowania wewnętrznego i został przystosowany do aplikacji ręcznej bądź maszynowej.

[dropcap]J[/dropcap]eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to gładź gipsowo-polimerowa marki ATLAS zawiera w swym składzie oprócz wspomnianego gipsu, wypełniacze wapienne oraz dodatki modyfikujące. Postać handlowa produktu to suchy proszek przeznaczony do rozrobienia z wodą w proporcjach zalecanych na opakowaniu.

ATLAS GIPS Maximus charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu 1 kg/m2 przy użyciu warstwy o grubości 1 mm. Zaleca się jednak stosować warstwę gładzi nie grubszą niż 3 milimetry. Zalecana temperatura nakładania to standardowe dla wyrobów tego typu od 5 do 25 stopni Celsjusza. Produkt cechuje się gładką fakturą i białym odcieniem. Czas przydatności gładzi ATLAS do użycia po rozrobieniu z wodą to 60 minut.

Produkt stosować możemy na podłożach z betonu, tynkach gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych oraz płytach g-k. Należy pamiętać by podłoże poddawane obróbce uprzednio zagruntować a ponadto powinno być ono suche, stabilne, równe oraz oczyszczone.  Gładź możemy aplikować jak już wcześniej wspominałem maszynowo (agregatem) oraz ręcznie (przy użyciu stalowej pacy nierdzewnej) Mieszankę przygotowuje się bardzo szybko – materiał z worka wsypujemy do pojemnika z czystą wodą, pozostawiamy na czas 5 minut aby gips naturalnie nasiąknął wodą, następnie wszystko mieszamy ręcznie bądź mechanicznie przy użyciu wiertarki lub mieszadła do momentu uzyskania jednolitej, niezbrylonej konsystencji.

Produkt przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu zachowuje okres przydatności do użycia przez 9 miesięcy od daty produkcji.

Gładź ATLAS GIPS Maximus jest produktem niezwykle atrakcyjnym nie tylko z uwagi na prezentowane właściwości, ale także za korzystną cenę. Za 20 kilogramowy worek zapłacimy niespełna 30 złotych. Ocena ogólna – piątka z plusem!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


Dostępna również gotowa pasa w wiaderkach 18 KG

atlas gladz polimerowa

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje