Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

ATLAS PLUS EXPRESS – klej do płytek

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS PLUS EXPRESS
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: kleje do płytek i glazury
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


doskonała przyczepność, możliwość stosowania na trudnych podłożach takich jak OSB, stare płytki czy lastryko

Minusy


cena


Klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS jest szybkowiążącym spoiwem odkształcalnym. Zaprawę PLUS EXPRESS zaleca się w szczególności do mocowania okładzin ceramicznych podczas szybkich remontów wewnątrz i na zewnątrz budynków, na trudnych podłożach, a także na powierzchniach szczególnie podatnych na odkształcenia. ATLAS PLUS EXPRESS jest klejem który świetnie poradzi sobie do z płytkami każdego formatu. Przy jego użyciu możemy mocować […]

1
Opublikowany 20 stycznia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS. Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów – standardowa masa tego typu wyrobów. Jakie cechy wyróżniające go spośród tłumu konkurentów posiada opisywany produkt? Za moment się dowiemy!
 

Klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS jest szybkowiążącym spoiwem odkształcalnym. Zaprawę PLUS EXPRESS zaleca się w szczególności do mocowania okładzin ceramicznych podczas szybkich remontów wewnątrz i na zewnątrz budynków, na trudnych podłożach, a także na powierzchniach szczególnie podatnych na odkształcenia. ATLAS PLUS EXPRESS jest klejem który świetnie poradzi sobie do z płytkami każdego formatu. Przy jego użyciu możemy mocować między innymi: glazurę, terakotę, klinkier, gres, mozaikę, płytki cementowe, kamienne, etc.

J

eśli mowa o aspektach technicznych opisywanego produktu to w jego skład oprócz wysokiej jakości spoiwa cementowego wchodzą również kruszywa oraz specjalnie selekcjonowane dopełniacze modyfikujące. Postać handlowa produktu to sucha mieszanka przeznaczona do rozrobienia z wodą w proporcjach 5,5 litra cieczy na jedno 25 kilogramowe opakowanie.

ATLAS PLUS EXPRESS jest klejem o barwie białej. Charakteryzuje się on średnim zużyciem rzędu 1,5 kg/m2 dla każdej z warstw. Zaleca się stosować warstwę kleju grubości od 2 do 5 mm. Czas przydatności mieszanki ATLAS do użycia po rozrobieniu z wodą to 60 minut. Warto nadmienić iż produkt nie spływa z pionowych powierzchni, co jest jego dodatkowym atutem. Czas schnięcia otwartego kleju ATLAS PLUS EXPRESS producent mianuje na pół godziny. Korektę klejonego elementu możemy wykonać po upływie nie więcej niż 10 minut. Posadzki można użytkować już po upływie 4 godzin – podobnie ma się sprawa z fugowaniem powierzchni pionowych i poziomych. Pełną wytrzymałość uzyskujemy po upływie 3 dni.

Podłoże przed użyciem kleju powinniśmy odpowiednio przygotować. Musi ono również spełniać kilka podstawowych cech: być stabilne, suche lub matowo-wilgotne i równe. Do nas z kolei należy jego oczyszczenie i zagruntowanie jednym z preparatów ATLAS zalecanych przez producenta na karcie technicznej produktu.  Klej aplikujemy ręcznie przy użyciu gładkiej pacy stalowej bądź pacy ząbkowanej. Prawidłową zaprawę klejową przygotowuje się bardzo łatwo – zawartość worka wsypujemy do wiadra z odmierzoną ilością wody (w naszym przypadku jest to 5,5 litra cieczy) i mieszamy wszystko mieszarką na wolnych obrotach z mieszadłem do zapraw do chwili uzyskania jednolitej masy. Tak przygotowany klej odstawiamy na 5 minut i ponownie mieszamy.

Produkt przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu zachowuje okres przydatności do użycia przez 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

 
Klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS pomimo wielu swoich atutów, cenowo znacząco odbiega od konkurencji – dodajmy – na swoją niekorzyść. Za 25 kilogramowy worek kleju zapłacimy ponad 60 złotych. To nieco zbyt wygórowana kwota jak na produkt nie wyróżniający się niczym specjalnym spośród konkurencji. Ocena ogólna – piątka!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

aktualnie brak

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Wojtek1
    5.0

    Stosuję ten klej na taras, podest, schody, na podłogówkę, jeszcze żaden klient mi się nie skarżył na ruchome płytki, także polecam

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)