Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Czyścik Tangit Reiniger

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Tangit Reiniger
 
Producent: Henkel
 
Klasyfikacja: przemysłowe środki czyszczące
 
Specyfikacja: opakowanie - 1000 ml
 
Materiały Budowlane:
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


silne właściwości czyszczące

Minusy


łatwopalny, wykazuje silne właściwości drażniące


Tangit Reiniger to specjalny środek posiadający wybitne właściwości czyszczące na bazie acetonu i tetrahydrofuranu (tetrahydrofuran stabilizowany). Można z powodzeniem stosować go przed łączeniami klejonymi z PVC-U, PVC-C i ABS. Produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest bezbarwny. Niestety Tangit Reiniger nie jest produktem przyjaznym dla otoczenia. Posiada właściwości drażniące, zwłaszcza dla oczu i układu oddechowego. Jest […]

0
Opublikowany 18 października 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest środek do czyszczenia połączeń klejonych z tworzyw sztucznych Tangit Reiniger renomowanej marki Henkel. Produkt dystrybuowany jest w litrowych, metalowych puszkach. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym przez niego możliwościom. Zaczynajmy!
 

Tangit Reiniger to specjalny środek posiadający wybitne właściwości czyszczące na bazie acetonu i tetrahydrofuranu (tetrahydrofuran stabilizowany). Można z powodzeniem stosować go przed łączeniami klejonymi z PVC-U, PVC-C i ABS. Produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jest bezbarwny. Niestety Tangit Reiniger nie jest produktem przyjaznym dla otoczenia. Posiada właściwości drażniące, zwłaszcza dla oczu i układu oddechowego. Jest również środkiem łatwopalnym – dlatego podczas jego stosowania zaleca się szczególną ostrożność. Nie nadaje się do stosowania w przypadku łączeń spawanych w materiałach typu PE, PP, PB, PVDF.

Środek należy aplikować poprzez nałożenie go na miękką szmatkę, papier bądź bibułę. Powierzchnie należy czyścić do momentu całkowitego usunięcia brudu, kurzu, tłuszczu i smaru. Po zakończeniu czyszczenia zaleca się pozostawić powierzchnię do wyschnięcia przed nałożeniem warstwy kleju. W przypadku czyszczenia rur PCV-U mogących posiadać woskowatą powierzchnię, proces czyszczenia należy powtarzać do momentu zmatowienia materiału.
Materiał należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w miejscu chłodnym oraz w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Termin przydatności materiału do stosowania wynosi 24 miesiące od daty wyprodukowania.
 
Cena czyścika Tangit Reiniger to dokładnie 52 złote. Produkt szczególnie ceniony jest za doskonałe właściwości czyszczące. Za całokształt wystawiam piątkę.
Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.

Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)