Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Dulux Kolory Świata Alpejska Łąka 5L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: DULUX Kolory Świata Alpejska Łąka 5L
 
Producent: DULUX
 
Klasyfikacja: farby, emulsje - przeznaczenia wewnętrznego
 
Specyfikacja: opakowanie: 5l
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka wydajność, łatwa aplikacja

Minusy


horrendalna cena


Dulux Kolory Świata Alpejska Łąka to lateksowa emulsja przeznaczona do dekoracyjnego, matowego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna, zaś jej tiksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu. Produkt możemy aplikować zarówno ręcznie, jak i maszynowo metodą natryskową. Emulsja Dulux jest odporna na wielokrotne zmywanie. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić […]

0
Opublikowany 26 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest lateksowa emulsja firmy Dulux z linii Kolory Świata – Alpejska Łąka- dystrybuowana w puszkach 5 litrowych.
 

Dulux Kolory Świata Alpejska Łąka to lateksowa emulsja przeznaczona do dekoracyjnego, matowego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna, zaś jej tiksotropowa struktura sprawia, że farba nie chlapie przy malowaniu. Produkt możemy aplikować zarówno ręcznie, jak i maszynowo metodą natryskową.

Emulsja Dulux jest odporna na wielokrotne zmywanie. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić malowaną powierzchnię, a najbardziej optymalną temperaturą wewnątrz malowanego pomieszczenia będzie temperatura z przedziału +5 – +30 stopni Celsjusza (temp. pokojowa). Warto również wspomnieć o zastosowanej technologii Color Protect, chroniącej odcień naszych ścian przez długie lata.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to jego wydajność mianowana jest na 14 metrów kwadratowych na litr, a gęstość na 1,35 grama na centymetr sześcienny. Do skrycia malowanej powierzchni wymagane są dwie warstwy. Czas wysychania jednej warstwy wynosi z kolei od 2 do 4 godzin.  Produkt jest bezwonny i jako rozcieńczalnika możemy użyć wody – jest to zatem produkt ekologiczny. Okres przydatności emulsji do użycia mianuje się na 36 miesięcy.

 
Na tym jednak zalety się kończą – cenowo produkt przedstawia się wręcz katastrofalnie! Za 5 litrową puszkę farby przyjdzie nam zapłacić kwotę prawie 80 złotych! Co do samych właściwości emulsji i jej jakości zastrzeżeń nie ma żadnych – fachowcy bardzo cenią produkt zwłaszcza za jego wydajność. Do skrycia powierzchni malowanej wbrew informacjom producenta zazwyczaj wystarcza tylko jedna warstwa. Gdyby nie ta wysoka cena produkt otrzymałby najwyższą z możliwych ocen – w tym wypadku mogę wystawić jedynie piątkę z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

zdjęcie pochodzi z dziennika budowy Anula74 w serwisie muratordom

zdjęcie pochodzi z serwisu waszewnetrza.leroymerlin.pl

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)