Dulux Latex Matt Biały 10L

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest biała lateksowa emulsja firmy Dulux (model Latex Matt Biały) dystrybuowany w opakowaniu 10 litrowym.

10l-latex.354.354.c

[dropcap]D[/dropcap]ulux Latex Matt Biały jak już powiedziałem jest emulsją akrylową. Farbę tą możemy stosować do dekoracyjnego, matowego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Emulsja Dulux, dzięki specjalnej formule, opartej na technologii DiamondTechnology, wytwarza niezwykle trwałą powłokę, a ponadto posiada podwyższoną odporność na wielokrotne zmywanie. Farbę tą możemy aplikować ręcznie przy pomocy pędzla lub wałka. Emulsja posiada mikroporowatą strukturę, co zapobiega chlapaniu podczas pracy. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić malowaną powierzchnię, a najbardziej optymalną temperaturą wewnątrz malowanego pomieszczenia będzie temperatura pokojowa. Jeśli chodzi o czyszczenie powierzchni to w tym wypadku zaleca się usunąć jak największą ilość farby, a następnie zmyć obszar czystą wodą.

[dropcap]B[/dropcap]iorąc pod ostrze pióra aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy tu powiedzieć o jego całkiem przyzwoitej wydajności rzędu 14 metrów kwadratowych na litr, przy dwóch niezbędnych do skrycia malowanej powierzchni warstwach. Czas wysychania jednej warstwy wynosi od 2 do 4 godzin. Jak wcześniej powiedziałem produkt sprzedawany jest w plastikowych wiaderkach o pojemności 10 litrów (dostępny jest także 5 litrowy wariant).  Produkt jest przyjazny dla środowiska – jako rozcieńczalnika możemy użyć wody, zaś przydatność emulsji do użycia datowana jest na okres aż 4 lat.

Cenowo produkt nie zasługuje na pochwałę – opakowanie 10 litrowe emulsji Dulux to koszt ponad 130 złotych! (dokładnie 133 złote i 68 groszy – Ceneo.pl).  Wszyscy konkurenci (może za wyjątkiem Tikkurili) produkt tej klasy sprzedają w cenie kilkadziesiąt złotych tańszej. Nawet doskonałe recenzje fachowców i wszechobecne reklamy nie są w stanie ukryć, że płacimy tu nie za produkt a za markę. Idealnym podsumowaniem będzie tu więc piątka – ale z dużym minusem.

Zapraszam do komentowania wpisu i recenzowanego produktu!


dulux_paleta_kolorow_matt

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl


aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje