Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Emalia alkidowa LUXENS biały

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Emalia alkidowa LUXENS biały 0,2L
 
Producent: LUXENS
 
Klasyfikacja: emalie, farby
 
Specyfikacja: pojemność: 0,2l, wydajność: 14m2/l
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


dobry stosunek jakość/cena, wysoka wydajność

Minusy


brak


Emalia alkidowa do drewna i powierzchni stalowych i żeliwnych marki LUXENS znajdzie swoje zastosowanie podczas dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych oraz elementów stalowych i żeliwnych. Środek świetnie sprawdzi się podczas malowania takich elementów jak boazerie drewniane, framugi okien czy drzwi bądź kaloryferów i rur c.o. Stosować ją można zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. […]

0
Opublikowany 6 grudnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest emalia alkidowa firmy LUXENS przeznaczona do malowania powierzchni metalowych i drewnianych. Produkt, którym dziś będę się zajmował występuje w kolorze białym i dystrybuowany jest w puszkach o pojemności 200 mililitrów. Sprawdźmy czym recenzowana emalia wyróżnia się na tle konkurencji.
 

Emalia alkidowa do drewna i powierzchni stalowych i żeliwnych marki LUXENS znajdzie swoje zastosowanie podczas dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych oraz elementów stalowych i żeliwnych. Środek świetnie sprawdzi się podczas malowania takich elementów jak boazerie drewniane, framugi okien czy drzwi bądź kaloryferów i rur c.o. Stosować ją można zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Jeśli chodzi o właściwości recenzowanej emalii LUXENS jest ona farbą o połyskującym efekcie dekoracyjnym. Zaleca się aplikować ją ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka – nie ma możliwości nakładania jej metodą natryskową. Przed przystąpieniem do malowania należy dokładnie oczyścić, a następnie zagruntować powierzchnię. Farba LUXENS charakteryzuje się wydajnością na poziomie 14 metrów kwadratowych na jeden litr farby. Dla uzyskania pożądanego efektu dekoracyjnego zaleca się zastosowanie 2 warstw. Emalia LUXENS od konkurencji odróżnia się połyskującą powłoką o wysokich walorach dekoracyjnych, bardzo dobrą siła krycia już po pierwszej warstwie, a także niezwykłą odpornością na wgniecenia i uderzenia oraz czynniki atmosferyczne. Jako rozcieńczalnika zaleca się użycie środka niskoaromatycznego do wyrobów ftalowych i alkidowych. Do powtórnego malowania przystąpić możemy po upływie 24 godzin. Całkowity czas schnięcia nowo malowanej powłoki również wynosi 24 godziny.

 
Cenowo produkt prezentuje się korzystnie – za recenzowany wariant zapłacimy niewiele ponad 8 złotych. W sprzedaży dostępne są też większe warianty objętościowe. Produkt cieszy się dobrymi opiniami fachowców, jest niezwykle wydajny, a do tego malowane nim powierzchnie świetnie się prezentują. Ocena ogólna – szóstka. 
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)