Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Farba akrylowa PRIMACOL Baranek wrzosowy 5L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Primacol Baranek wrzosowy - 5L
 
Producent: Primacol
 
Klasyfikacja: farby, struktury, dekoracja ścian
 
Specyfikacja: opakowanie - 5l
 
Materiały Wykończeniowe: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
8 wszystkich głosów

 

Plusy


ogrom możliwości dekoracyjnych, przyzwoita wydajność

Minusy


brak


Primacol Baranek wrzosowy jak już wcześniej wspomniałem jest farbą akrylową tworzącą na powierzchni ścian strukturę typu “baranek”. Produkt znajdzie swoje zastosowanie w przypadku dekoracyjnego (mat) malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Farba Primacol tworzy powierzchnię o delikatnym uziarnieniu. Dzięki zastosowaniu różnych narzędzi, mamy możliwość uzyskania szeregu atrakcyjnych i niepowtarzalnych efektów dekoracyjnych. Produkt przystosowany jest do aplikacji […]

0
Opublikowany 27 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest akrylowa farba strukturalna do wnętrz marki Primacol w odcieniu wrzosowym. Przy jej pomocy na powierzchni ścian możemy uzyskać ciekawą strukturę, popularnie nazywaną “barankiem”. Wariant jakim dziś się zajmiemy to opakowanie o objętości 5 litrów. Zaczynajmy!
 

Primacol Baranek wrzosowy jak już wcześniej wspomniałem jest farbą akrylową tworzącą na powierzchni ścian strukturę typu “baranek”. Produkt znajdzie swoje zastosowanie w przypadku dekoracyjnego (mat) malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Farba Primacol tworzy powierzchnię o delikatnym uziarnieniu. Dzięki zastosowaniu różnych narzędzi, mamy możliwość uzyskania szeregu atrakcyjnych i niepowtarzalnych efektów dekoracyjnych. Produkt przystosowany jest do aplikacji przy użyciu narzędzi ręcznych takich jak pędzle czy wałek malarski. Farba Primacol Baranek wrzosowy zapewnia doskonałe krycie, a także świetnie sprawdza się na podłożach pełnych nierówności i pęknięć, wyrównując je w całości. Przed rozpoczęciem malowania pamiętajmy, aby powierzchnia malowana została uprzednio oczyszczona i odpylona, zaś temperatura w pomieszczeniu powinna być zbliżona do temperatury pokojowej. Opisywana farba jest produktem hipoalergicznym. Występuje w 11 różnych wariantach kolorystycznych – białym, wiosennym, słonecznym, bursztynowym, chili, wrzosowym (recenzowany model), waniliowym, beżowym, kremowym, kokosowym i stalowym.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to farba akrylowa Primacol Baranek wrzosowy charakteryzuje się wydajnością rzędu 15 metrów kwadratowych na opakowanie 5 litrowe, przy minimum dwóch warstwach. Jak nadmieniłem wcześniej, produkt dystrybuowany jest w opakowaniach z tworzywa sztucznego o pojemności 5 litrów (w sprzedaży znajdziemy także opcję 10 litrową). Innymi cechami charakterystycznymi farby Primacol są gęstość na poziomie 1,6 g/cm3 oraz czas schnięcia pojedynczej warstwy 12 godzin. Produkt jest przyjazny dla środowiska. Można go stosować na podłożach wykonanych z płyt g-k, wiórowych, betonu, tynków cementowych lub wapienno-cementowych oraz gipsu. Farba zalecana jest również jako podkład pod inne produkty dekoracyjne takie jak chociażby bejce czy werniksy. Produkt cechuje się 24 miesięczną gwarancją.

 
Cenowo produkt przedstawia się całkiem korzystnie. Opakowanie 5 litrowe farby akrylowej PRIMACOL to koszt oscylujący w okolicach 60 złotych (najtańsza oferta jaką udało mi się znaleźć to 53,48 groszy w sklepie internetowym Ekosklad.pl). Na duży plus zasługuje ogrom możliwości dekoracyjnych, a także przyzwoita wydajność, jak na farbę strukturalną. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i recenzowanego produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)