Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Farba lateksowa Dulux Kolory Świata Hawajskie Słońce – 5L

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dulux Kolory Świata Hawajskie Słońce 5L
 
Producent: Dulux
 
Klasyfikacja: farby, emulsje
 
Specyfikacja: opakowanie: 5L
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


doskonałe recenzje fachowców, dobra wydajność, bogata gama odcieni

Minusy


wygórowana cena


  Dulux Kolory Świata Hawajskie Słońce jak już wcześniej wspomniałem jest emulsją akrylową. Produkt ten z powodzeniem możemy stosować do dekoracyjnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Farba pozwala na uzyskanie eleganckiej matowej powłoki w odcieniu żółtym. Emulsja Dulux cechuje się również zastosowaną przy jej produkcji technologią Color Protect, pozwalającą na długotrwałą ochronę głębi koloru malowanych […]

0
Opublikowany 20 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest żółta lateksowa emulsja firmy Dulux. Farba ta należy do bogatej gamy produktów z linii Kolory Świata – opisywany model to “Hawajskie Słońce”. Emulsja Dulux dystrybuowana jest w opakowaniach 2,5 litra oraz 5 i 10 litrowych.
 

 

Dulux Kolory Świata Hawajskie Słońce jak już wcześniej wspomniałem jest emulsją akrylową. Produkt ten z powodzeniem możemy stosować do dekoracyjnego malowania ścian wewnętrznych i sufitów. Farba pozwala na uzyskanie eleganckiej matowej powłoki w odcieniu żółtym. Emulsja Dulux cechuje się również zastosowaną przy jej produkcji technologią Color Protect, pozwalającą na długotrwałą ochronę głębi koloru malowanych ścian, a także uodparnia powłokę pod kątem wielokrotnego zmywania. Farbę tą możemy aplikować ręcznie przy pomocy pędzla lub wałka oraz maszynowo, przy użyciu metod natryskowych. Emulsja cechuje się tiksotropową strukturą, zapobiegającą chlapaniu podczas pracy. Powłoka farby jest paroprzepuszczalna, co z kolei umożliwia “swobodne oddychanie” ścianom. Przed rozpoczęciem malowania powinniśmy dokładnie oczyścić i odpylić malowaną powierzchnię, zaś samą farbę należy dokładnie rozmieszać przed użyciem. W przypadku oczyszczania powierzchni z pozostałości po starej farbie zaleca się usunąć jej jak największą ilość, a następnie zmyć cały obszar czystą wodą.

W

arto wspomnieć nieco o aspektach technicznych opisywanego produktu. W tym wypadku mamy do czynienia z emulsją o całkiem przyzwoitej wydajności rzędu 14 metrów kwadratowych na litr, oraz gęstości 1,35 g/cm3. Najbardziej optymalne jest zastosowanie dwóch warstw farby, zaś czas wysychania każdej z nich wynosi odpowiednio od 2 do 4 godzin. Produkt sprzedawany jest w praktycznych metalowych puszkach (które dosyć trudno się otwiera).  Produkt jest niezwykle ekologiczny – jako rozpuszczalnika możemy używać zwykłej wody. Ponadto emulsja Dulux cechuje się niezwykle niską emisją zapachów podczas malowania. Oprócz recenzowanego dzisiaj wariantu Hawajskie Słońce, linia Kolory Świata liczy w swej gamie aż 65 różnorodnych odcieni. Przy odpowiednim przechowywaniu produkt zachowuje swoje właściwości przez okres 36 miesięcy.

 
Cenowo produkt jak przystało na firmę Dulux jest dość drogi – opakowanie 5 litrowe emulsji Hawajskie Słońce to koszt przekraczający kwotę 80 złotych. Za tak wygórowaną cenę możemy zakupić 10 litrowy, a więc dwukrotnie większy wariant farby mniej znanego producenta. Poza tym mankamentem opisywana farba Dulux cieszy się bardzo dobrymi opiniami fachowców. Ocena ogólna – piątka z minusem.
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Dulux


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)