Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Farba lateksowa TIKKURILA Optiva 5 Matt 0,9l

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: TIKKURILA Optiva 5 Matt - 0,9 L
 
Producent: TIKKURILA
 
Klasyfikacja: farby, bazy, emulsje
 
Specyfikacja: wydajność - 16 l/m2, pojemność - 0,9 l, ilość warstw - 1-2
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
26 wszystkich głosów

 

Plusy


wydajność, jakość

Minusy


cena nieadekwatna do zawartości opakowania


Ta akrylowa i wodorozcieńczalna farba na bazie lateksu świetnie zda swój rezultat nie tylko poprzez zastosowanie jej w domu czy mieszkaniu ale także w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej takich jak chociażby szkoły, szpitale, zakłady usługowe, a nawet sklepy – w tym ostatnim wypadku należy wziąć pod uwagę izolację powłoki malowanej od żywności. Farbą lateksową […]

1
Opublikowany 26 sierpnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest lateksowa farba marki Tikkurila z linii Optiva sprzedawana w opakowaniach o pojemności 0,9 litra (w dystrybucji również dostępne wersje (0,45 litra, 2,7 oraz 9 litrów) tworząca piękne, matowe i w pełni zmywalne wykończenie ścian wewnętrznych i sufitów.
 

Ta akrylowa i wodorozcieńczalna farba na bazie lateksu świetnie zda swój rezultat nie tylko poprzez zastosowanie jej w domu czy mieszkaniu ale także w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej takich jak chociażby szkoły, szpitale, zakłady usługowe, a nawet sklepy – w tym ostatnim wypadku należy wziąć pod uwagę izolację powłoki malowanej od żywności. Farbą lateksową Tikkurila Optiva 5 Matt malować możemy między innymi płyty g-k oraz wszelkiego rodzaju tynki i podłoża betonowe. Ponadto opisywany produkt doskonale poradzi sobie z renowacją starych wymalowań.

Farba lateksowa marki Tikkurila dystrybuowana jest w kolorze białym. Klienci mogą dobierać sobie do niej odpowiadające im kolorystycznie pigmenty z szerokiej gamy produktów z serii Tikkurila Symphony oraz NCS. Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanej farby to cechuje się ona wydajnością rzędu 16 metrów kwadratowych na litr przy zastosowaniu jednej warstwy. Sama wydajność uzależniona jest z kolei od chłonności podłoża oraz samej metody aplikacji farby. Nakładać ją możemy w trojaki sposób – wałkiem lub pędzlem ręcznie bądź też mechanicznie poprzez wykorzystanie metody natryskowej. W zależności od chłonności podłoża wymagane jest nałożenie od jednej do dwóch warstw farby dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego.

 
Wśród fachowców farba lateksowa Tikkurila Optiva 5 Matt ceniona jest za wysoką jakość i wydajność, jednak równocześnie gani się ją za dość wysoką cenę – o ile na produkcie sprzedawanym w opakowaniu o mniejszej pojemności jeszcze tak dosadnie tego nie widać, o tyle za kwotę niespełna 300 złotych, jaką życzy sobie producent za opakowanie 9 litrowe, kupić możemy równie dobry produkt, ale w opakowaniu 20 litrowym – dwukrotnie większym. Opisywany wariant kosztować nas z kolei będzie dokładnie 30 złotych i 55 groszy (najtańsza znaleziona oferta w Internecie – w sklepach do kilku złotych droższa). Ocena ogólna – piątka z minusem za cenę.
 

Zapraszam do komentowania i własnej oceny produktu.

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki tikkurila


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    malarz@op.pl
    5.0

    no to może poda Pan nazwę tej wspaniałej farby w 20 L opakowaniu za 300 zł ???
    bo szukałem w sklepach i nie znalazłem… za 300 zetów są zwykłe akryle, zmywalne -- ale tylko jeden raz…

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)