Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Folia w płynie na tarasy i balkony ULTRAMENT

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Folia do tarasów i balkonów ULTRAMENT 5 KG
 
Producent: ULTRAMENT
 
Klasyfikacja: izolacje
 
Specyfikacja: opakowanie: 5 kg
 
Materiały Budowlane: ,
 
Nasza ocena
3.5


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


łatwa aplikacja, korzystna cena

Minusy


niska wydajność


Folia do tarasów i balkonów marki ULTRAMENT sprzedawana jest w 5 kilogramowych opakowaniach – wiaderkach. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać jako uszczelnienie i izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach i balkonach. Z uwagi na swoje właściwości wodoodporne można ją aplikować także w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych. Ponadto folia ULTRAMENT świetnie nadaje się do wykorzystania na podłożach betonowych, tynkach, […]

2
Opublikowany 16 grudnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest specjalistyczna folia izolacyjna przeznaczona do stosowania zewnętrznego na tarasach i balkonach marki ULTRAMENT. Produkt dystrybuowany jest w opakowaniach o masie 5 kilogramów. Folia do tarasów i balkonów ULTRAMENT znajdzie swoje zastosowanie podczas uszczelnień i izolacji układanych pod płytki ceramiczne na tarasach, balkonach, w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Czym jeszcze charakteryzuje się recenzowany towar? Za chwilę się dowiecie! Zaczynajmy!

 

folia-na-tarasy-i-balkony-ultrament-opinie

Folia do tarasów i balkonów marki ULTRAMENT sprzedawana jest w 5 kilogramowych opakowaniach – wiaderkach. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać jako uszczelnienie i izolacja pod płytki ceramiczne na tarasach i balkonach. Z uwagi na swoje właściwości wodoodporne można ją aplikować także w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych. Ponadto folia ULTRAMENT świetnie nadaje się do wykorzystania na podłożach betonowych, tynkach, murach, jastrychach, gazobetonie, cegle silikatowej, a także wszystkich innych materiałach zawierających w swojej strukturze gips (a więc we wszelkiego rodzaju tynkach gipsowych czy płytach g-k). Nie ma również żadnych przeciwwskazań przed zastosowaniem produktu w przypadku podłogowych instalacji centralnego ogrzewania. 

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej folii ULTRAMENT cechuje się ona średnim zużyciem na poziomie 0,5 kilograma na metr kwadratowy. Środek nie zawiera rozpuszczalników i nie obciąża pomieszczeń nieprzyjemnym zapachem. Jest gotowym do użycia, wzmocnionym mikrowłókienkami, elastycznym i mostkującym rysy wyrobem polimerowym nieprzepuszczającym wody.  Na podłoże materiał aplikujemy ręcznie przy użyciu pędzla, wałka lub pacy. Zaleca się nakładanie minimum 2 warstw. Czas schnięcia pomiędzy warstwami wynosi od 4 do 8 godzin. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy drugą o grubości około 1 milimetra. Po upływie 12 godzin od nałożenia ostatniej warstwy można przystąpić do klejenia okładziny ceramicznej. 

 

Cenowo produkt przedstawia się bardzo korzystnie. Za opisywany 5 kilogramowy wariant zapłacimy niespełna 100 złotych. Jeżeli chodzi o jakość preparatu nie prezentuje się ona aż tak nieskazitelnie. Wadą szczególną jest jego niska wydajność (niższa niż ta dedykowana na opakowaniu). Przy aplikacji grubszej warstwy izolacja stwarza wrażenie solidnej, jednak wówczas osłabieniu ulegają jej właściwości paroprzepuszczalne, wilgotne powietrze gromadzi się pod powłoką, konsekwencją czego pod wpływem czynników atmosferycznych powłoka zimą ulegnie mikrowysadzeniom i odspojeniom od podłoża, latem zaś narażona jest na jej odparzenie. Ocena ogólna – trójka z plusem.

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

ULTRAMENT-folia-w-plynie-opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze


  1.  
    Michal

    Za taką cenę warto. Wydajność 12,5 m2 jest trochę przesadzona, mi starczyło na ok 11 m2, ale i tak produkt wart uwagi.
  2.  
    rektys

    Witam, zamierzam położyć płytki na balkonie i zastanawiam się jak w praktyce wygląda trwałość tego produktu, dokładnie chodzi mi mniej więcej o ilość sezonów jaki jest on w stanie przetrwać? Fachowiec, który ma położyć mi płytki oferuje droższą masę uszczelniającą, a wiadomo jako kobieta nie mam za szerokiej wiedzy z dziedziny budownictwa i nie chciałabym zostać oszukana.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)