Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Frezarka Graphite 59G716

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Graphite 59G716
 
Producent: Graphite
 
Klasyfikacja: frezarki
 
Specyfikacja: moc - 1500 W; napięcie zasilające - 230 V; prędkość obrotowa 6000-26000 obr./min.; max średnica freza - 40 mm
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
10 wszystkich głosów

 

Plusy


cena, duży zakres regulacji, lekkość, dobra moc, bezpieczne funkcje

Minusy


zbyt tęgie sprężyny dociskające dolną płytę


Opisywanym produktem jest frezarka górnowrzecionowa do drewna marki Graphite model z oznaczeniem 59G716. Frezerkę tę polecam wszystkim wymagającym majsterkowiczom do domowych prac oraz profesjonalistom do prac o średnim poziomie intensywności. Jako podstawowe wyposażenie do frezarki Graphite dołączone jest 6 frezów. rezarka górnowrzecionowa marki Graphite wyposażona jest w regulację głębokości frezowania, a także w system odprowadzania wiórów […]

0
Opublikowany 29 kwietnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Opisywanym produktem jest frezarka górnowrzecionowa do drewna marki Graphite model z oznaczeniem 59G716. Frezerkę tę polecam wszystkim wymagającym majsterkowiczom do domowych prac oraz profesjonalistom do prac o średnim poziomie intensywności. Jako podstawowe wyposażenie do frezarki Graphite dołączone jest 6 frezów.

 

F

rezarka górnowrzecionowa marki Graphite wyposażona jest w regulację głębokości frezowania, a także w system odprowadzania wiórów i odsysania pyłu. Wrzeciono frezarki posiada regulowane obroty, zaś jeśli chodzi o same frezy to najlepiej jest stosować te o średnicy trzonka 8 – 12 milimetrów. Maksymalna średnica freza wynosi 40 milimetrów. Frezarka Graphite ma możliwość wymiany tulei. Jeśli chodzi o samą konstrukcję fizyczną frezarki to wyposażona jest ona w specjalną antypoślizgową rękojeść ułatwiającą pracę przy obróbce drewna.

 

Gdy zaś chodzi o aspekty techniczne to sprzęt zasilany jest prądem elektrycznym o napięciu 230 V. Moc znamionowa frezarki wynosi 1500 W,  a prędkość obrotowa mieści się w przedziale od 6000 do 26000 obr./min. (przedział minimum – maksimum).

 
Frezarka marki Graphite jest produktem idealnie wypośrodkowanym pod względem jakość/cena – by ją kupić musimy dysponować kwotą 330 złotych. Nie jest to może sprzęt najwyższej klasy jednakże przez wielu użytkowników chwalony jest za wytrzymałość i solidność wykonania,  a także za mały stopień nagrzewania się przy dużej pracy. Dodatkowym atutem frezarki jest bardzo dokładna miara ustawiająca głębokość frezu. Produkt ten posiada też swoje wady jednak nie są one jakoś specjalnie rażące – po pierwsze jej posiadacze skarżą się na zbyt tęgie sprężyny dociskające dolną płytę. Po drugie – jeśli można to uznać za wadę – z żalem mówią o zbyt małej liczbie frezów w zestawie (6). Za całokształt daję frezarce Graphite mocną czwórkę z plusem!
 

ZdjęciaFilmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)