Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Fuga elastyczna CERESIT CE40 brązowa

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Ceresit CE40 brązowa 2 kg
 
Producent: Henkel
 
Klasyfikacja: fugi
 
Specyfikacja: opakowania: 2, 5 kg, szerokość spoin: do 8 mm
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


wodoodporna, możliwość stosowania na podłożach odkształcalnych

Minusy


brak


Fuga elastyczna Ceresit CE40 to elastyczna, wodoodporna i odporna na zabrudzenia zaprawa do spoin. Produkt może być stosowany do spoinowania płytek gresowych, ceramicznych, szklanych oraz kamiennych i marmurowych. Świetnie sprawdzi się zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych na zewnątrz i wewnątrz budynku. CE40 charakteryzuje się idealnie gładką spoiną i trwałym kolorem. Z uwagi na […]

0
Opublikowany 17 grudnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest elastyczna zaprawa do fugowania, bardzo znanej na naszym rynku marki artykułów budowlanych Ceresit. Model, którym dziś się będę zajmował oznaczony jest jako CE40. Fuga występuje w wielu wariantach odcieni – jednym z nich jest opisywany dzisiaj kolor brązowy. Zaprawa dystrybuowana jest w 2 kilogramowych opakowaniach. Przyjrzyjmy się bliżej, co marka Ceresit ma nam do zaoferowania. Zaczynajmy!
 

Fuga elastyczna Ceresit CE40 to elastyczna, wodoodporna i odporna na zabrudzenia zaprawa do spoin. Produkt może być stosowany do spoinowania płytek gresowych, ceramicznych, szklanych oraz kamiennych i marmurowych. Świetnie sprawdzi się zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych na zewnątrz i wewnątrz budynku. CE40 charakteryzuje się idealnie gładką spoiną i trwałym kolorem. Z uwagi na jej właściwości wodoodporne z powodzeniem można wykorzystać ją w pomieszczeniach szczególnie podatnych na działanie wilgoci, takich jak łazienki, prysznice czy kuchnie.

Jeśli chodzi o parametry techniczne recenzowanej fugi elastycznej Ceresit CE40, jak już wyżej wspominałem dystrybuowana jest ona w 2 kilogramowych opakowaniach. Zaprawa Ceresit w odróżnieniu od konkurencyjnych produktów może być wykorzystana jako spoina do płytek mocowanych na podłożach odkształcalnych takich jak na przykład ogrzewane podłogi, płyty wiórowe i gipsowo – kartonowe. Produkt charakteryzuje się średnim zużyciem na poziomie 0,4 kilograma na metr kwadratowy powierzchni. Przy jej użyciu można wykonywać spoiny o szerokości do 8 milimetrów. Produkt osiąga pełną wytrzymałość użytkową po upływie 24 godzin. Prace zaleca się wykonywać przy temperaturze od +5 do +25 stopni Celsjusza.

 
Cenowo produkt Ceresit CE40 w kolorze brązowym przedstawia się przyzwoicie – za recenzowane 2 kilogramowe opakowanie zaprawy zapłacimy około 20 złotych. W sprzedaży znajdziemy także wersję 5 kilogramową w cenie 45 złotych. Jeśli poszukujecie fugi do prostych zastosowań, odpornej na działanie wilgoci i możliwej do wykorzystania na zewnątrz budynku to Ceresit CE40 jest produktem przeznaczonym właśnie dla Was. Ocena ogólna – piątka. 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Film przedstawia pracę z klejem ceresit cm17 i fugą ce40

 zobacz też filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)