Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Fuga epoksydowa Sopro Topas DFE 750 Ognista Czerwień 1013 – 3kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Sopro Topas DFE 750 Ognista Czerwień 1013
 
Producent: Sopro
 
Klasyfikacja: fugi, zaprawy klejowe
 
Specyfikacja: Szerokość spoiny do 7 mm Zużycie 2 kg/m2 Kolor dostępna w 14 kolorach (patrz zakładka wzory/kolory) Czas korekty 60 min Czas przydatności do użycia 45 min Podłoże wszystkie tradycyjne i nośne podłoża
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, duże walory dekoracyjne, możliwość stosowania fugi jako zaprawę klejową

Minusy


brak


  Fuga Sopro Topas DFE 750 to dwuskładnikowy produkt z barwnikami (w tym wypadku Ognista Czerwień) będący dekoracyjną zaprawą klejową i fugową. Zaprawa ta powstała na bazie powszechnie używanej w tych celach żywicy epoksydowej. Fuga cechuje się bardzo dobrą zmywalnością, jak również posiada doskonałą przyczepność i całkiem dobrze się ją czyści. Po związaniu staje się ona […]

0
Opublikowany 7 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest fuga epoksydowa marki Sopro – model pochodzi z linii Topas DFE – kolor Ognista Czerwień (oznaczenie DFE 750 OC 1013). Fuga ta dystrybuowana jest w opakowaniach o objętości 3 kilogramów.

 

 

Fuga Sopro Topas DFE 750 to dwuskładnikowy produkt z barwnikami (w tym wypadku Ognista Czerwień) będący dekoracyjną zaprawą klejową i fugową. Zaprawa ta powstała na bazie powszechnie używanej w tych celach żywicy epoksydowej. Fuga cechuje się bardzo dobrą zmywalnością, jak również posiada doskonałą przyczepność i całkiem dobrze się ją czyści. Po związaniu staje się ona odporna na działanie agresywnych wód i innych szkodliwych czynników chemicznych oraz mechanicznych.  Dzięki dużej plastyczności produktu fugę Sopro Topas DFE 750 łatwo się aplikuje i obrabia – daje to gwarancję estetycznego wykończenia powierzchni.

P

o fachowej obróbce fuga epoksydowa Sopro Topas DFE 750 nabiera wielu charakterystycznych właściwości. Pierwszą z nich – i zarazem najbardziej rzucającą się w oczy – jest efekt półprzezroczystości. Sprawia on, iż fuga świetnie współgra z wieloma nowoczesnymi typami okładzin podłogowych (takich jak chociażby okładziny ze szkła czy mozaika szklana). Jeśli chodzi o właściwości techniczne to po procesie obróbki, opisywany produkt cechuje się doskonałą trwałością, powierzchnią łatwą do utrzymania w higienie, zaś sam kolor fugi jest niezwykle stabilny i nie straszne mu są promieniowanie UV i szkodliwe czynniki atmosferyczne. Produkt cechuje się zużyciem rzędu 2kg/m2, zaś maksymalna szerokość stosowanej spoiny wynosi 7 milimetrów.

 
Fugę epoksydową Sopro Topas DFE 750 zaleca się stosować wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Dzieje się tak z racji tego, iż nie posiada ona właściwości mrozoodpornych. Mimo braku tej, w niektórych przypadkach, bardzo pożądanej właściwości fuga cechuje się inną, o której już wspomniałem na wstępie, cechą. Jest to mianowicie możliwość wykorzystania naszej opisywanej fugi jako standardowej zaprawy klejowej. Cenowo produkt przedstawia się całkiem przyzwoicie na tle konkurencji. Za opisywany 3 kilogramowy wariant zapłacimy kwotę niewiele przewyższającą 100 złotych. Okres gwarancji to standardowe 24 miesiące od daty zakupu produktu. W rezultacie po dokonaniu zakupu otrzymamy wysokiej jakości fugę o wielu walorach -zarówno dekoracyjnych, jak i technicznych. Ocena ogólna – piątka!
 

Zapraszam do komentowania recenzji, a także do wyrażania własnych opinii na temat produktu pod wpisem!

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)