Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Impregnat do tkanin i wykładzin podłogowych LUVENA Silignit RW

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: LUVENA Silignit RW
 
Producent: LUVENA
 
Klasyfikacja: impregnaty
 
Specyfikacja: opakowanie: 1kg
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena, duże możliwości zastosowania

Minusy


wytrzymałość na ogień tylko do pierwszego prania


Impregnat do tkanin marki LUVENA to ogniochronny produkt przeznaczony w głównej mierze do zabezpieczania wszelkiego rodzaju tkanin i wyrobów tekstylnych, jak również wciąż popularnych wykładzin podłogowych. Proces impregnowania przed działaniem ognia polega (skrótowo mówiąc) na nasiąknięciu wodnym roztworem impregnatu zabezpieczanej tkaniny. Sam preparat dystrybuowany jest w postaci granulatu przeznaczonego do rozpuszczania z wodą. Co ważne – odpowiednią klasę reakcji […]

0
Opublikowany 21 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest ogniochronny impregnat do tkanin i wykładzin podłogowych firmy LUVENA – model Silignit RW. Produkt dystrybuowany jest w plastikowych opakowaniach o masie 1 kilograma.
 

Impregnat do tkanin marki LUVENA to ogniochronny produkt przeznaczony w głównej mierze do zabezpieczania wszelkiego rodzaju tkanin i wyrobów tekstylnych, jak również wciąż popularnych wykładzin podłogowych. Proces impregnowania przed działaniem ognia polega (skrótowo mówiąc) na nasiąknięciu wodnym roztworem impregnatu zabezpieczanej tkaniny. Sam preparat dystrybuowany jest w postaci granulatu przeznaczonego do rozpuszczania z wodą. Co ważne – odpowiednią klasę reakcji na ogień impregnowany materiał zachowuje tylko do pierwszego prania – procesy czyszczące skutecznie wypłukują preparat co wiąże się z koniecznością ponawiania całego schematu impregnowania. Tak samo wygląda to w przypadku oddawania zabezpieczonych tekstylii do pralni chemicznej.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego produktu warto powiedzieć tu o jego wydajności. Z jednego opakowania preparatu zaimpregnować możemy odpowiednio:

  • 40 metrów kwadratowych tkanin bawełnianych
  • 15 metrów kwadratowych tkanin wełnianych
  • 30 metrów kwadratowych tkanin lnianych
  • 80 metrów kwadratowych tkanin poliamidowych
  • 40 metrów kwadratowych tkanin poliestrowych

Warto także wspomnieć o dość istotnym w tym przypadku drugim wariancie opakowania produktu – 25 kilogramów. Ta opcja przeznaczona jest w głównej mierze do impregnowania wykładzin podłogowych i  z racji, że średnie zużycie preparatu przedstawia się tu na dużo wyższym poziomie to z jednego opakowania można zaimpregnować:

  • 75 metrów kwadratowych wykładzin poliamidowych
  • 105 metrów kwadratowych wykładzin polipropylenowych

Środek impregnujący marki LUVENA aplikować możemy ręcznie poprzez zanurzenie materiału, bądź też metodą natryskową – co jest szczególnie pomocne w przypadku wyżej wspomnianego przeze mnie impregnowania wykładzin podłogowych. Jako rozpuszczalnika używamy wcześniej wspominanej wody. Gdy zaś chodzi o samą klasyfikację ogniową po zastosowaniu preparatu LUVENA Silignit RW to wyroby poliestrowe, poliamidowe, wełniane, bawełniane, lniane i tkaniny stają się materiałami niezapalnymi, zaś wykładziny poliamidowe i polipropylenowe materiałami trudnozapalnymi. Produkt przechowywany w odpowiednich warunkach zachowuje swoje właściwości przez 36 miesięcy.

 
Cenowo preparat LUVENA Silignit RW przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Za wiaderko 1 kilogramowe zapłacimy kwotę 18 złotych, zaś wariant do wykładzin o masie 25 kilogramów to koszt nieprzekraczający 300 złotych. Ocena ogólna – piątka z plusem.
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)