Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Impregnat do drewna Primacol Unidecor palisander

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Impregnat do drewna Primacol Unidecor palisander 10 L
 
Producent: Primacol
 
Klasyfikacja: impregnaty
 
Specyfikacja: opakowanie: 10 l
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


łatwość aplikacji, szeroka gama odcieni, w pełni ekologiczny, zawiera woski

Minusy


brak ochrony przed promieniami UV


  Impregnat do drewna Primacol Unidecor w odcieniu palisander to produkt, który swoje główne zastosowanie znajdzie podczas ochronnego malowania wszelkich drewnianych i drewnopodobnych powierzchni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Środek ten z powodzeniem można wykorzystać podczas malowania takich elementów jak powierzchnie werand, altanek, płotów, a także boazerie zewnętrzne, meble ogrodowe, pomieszczenia gospodarcze i […]

3
Opublikowany 13 października 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest impregnat do powierzchni drewnianych renomowanej marki farb Primacol. Preparat, który trafił dziś pod moją redakcyjną lupę, pochodzi z linii Unidecor i występuje w wielu wariantach odcieni – dzisiejszym opisywanym będzie „palisander” dystrybuowany w 10 litrowych opakowaniach. Przyjrzyjmy się bliżej, czym produkt wyróżnia się na tle konkurencyjnych marek. Zaczynajmy!

 

 

primacol unidecor impregnat do drewna opinie

Impregnat do drewna Primacol Unidecor w odcieniu palisander to produkt, który swoje główne zastosowanie znajdzie podczas ochronnego malowania wszelkich drewnianych i drewnopodobnych powierzchni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Środek ten z powodzeniem można wykorzystać podczas malowania takich elementów jak powierzchnie werand, altanek, płotów, a także boazerie zewnętrzne, meble ogrodowe, pomieszczenia gospodarcze i fasady. Produkt jest niezwykle łatwy w aplikacji, głęboko wnika w strukturę drewna, a ponadto zawiera w swej strukturze najwyższej jakości woski naturalne. Regularne stosowanie impregnatu zabezpiecza powierzchnię przed działaniem wilgoci zwiększając trwałość i wytrzymałość drewna.

Jeśli chodzi o parametry techniczne recenzowanego impregnatu do drewna Primacol Unidecor, jak już wyżej wspominałem dystrybuowany jest on w 10 litrowych opakowaniach. Preparat jest w pełni wodorozcieńczalny, nie zawiera szkodliwych związków organicznych, a tym samym jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Zaleca się aplikować go ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka. Produkt niestety nie nadaje się do nakładania maszynowego i nie chroni drewna przed działaniem szkodliwego promieniowania UV. Po malowaniu, jak wyżej wspominałem, do mycia narzędzi można użyć wody. Dla uzyskania pożądanego efektu ochronnego zaleca się zastosowanie przynajmniej dwóch warstw impregnatu. Czas schnięcia powierzchniowo suchy wynosi 2 godziny. Całkowity czas schnięcia mija po upływie doby. Podobnie wygląda to w przypadku przystąpienia do powtórnego malowania – również 2 godziny. Producent udziela na produkt 2 letniego okresu gwarancji.

 

 
Co do ceny recenzowanego impregnatu do drewna Primacol Unidecor w kolorze palisander nie powinniśmy mieć większych zastrzeżeń. Za recenzowany, 10 litrowy wariant preparatu zapłacimy niespełna 40 złotych. Pomimo kilku braków, produkt kryje w sobie duży potencjał. Wystawiam mu ocenę ogólną – piątkę.
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Primacol Unidecor palisander

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze  1. Fatal error: Call to a member function permalink() on a non-object in /home/admin/domains/123budujemy.pl/public_html/wp-content/themes/made/functions/custom.php on line 591