Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

JCB Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 12V

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: JCB-DD12Li
 
Producent: JCB
 
Klasyfikacja: wiertarko-wkrętarki
 
Specyfikacja: zasilanie akumulatorem litowo-jonowym 12V, waga: 1kg
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
80 wszystkich głosów

 

Plusy


korzystna cena, wygodne użytkowanie, solidna konstrukcja

Minusy


brak


Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa marki JCB jak już wcześniej wspomniałem zasilana jest akumulatorem  litowo-jonowym o napięciu 12 V. Akumulator z kolei ładowany jest standardowym napięciem 230V (ładowarka naturalnie znajduje się w zestawie). Urządzenie to w głównej mierze znajdzie swoje zastosowanie podczas wkręcania i odkręcania wszelkiego rodzaju śrub, jak również do wiercenia w materiałach takich jak drewno, metal czy […]

0
Opublikowany 15 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
W ostatnim czasie szczególny nacisk położyłem na recenzje materiałów budowlanych zaniedbując tym samym recenzje najciekawszych narzędzi i urządzeń. Czas to zmienić! Bohaterem dzisiejszej recenzji jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 12V marki JCB. Posiada ona oznaczenie modelowe JCB-DD12Li. Produkt dystrybuowany jest wyłącznie w marketach budowlanych Castorama. Czy warto sobie zatem zawracać głowę tym stosunkowo tanim narzędziem ze średniej półki? Czym wyróżnia się ono na tle konkurencyjnych (droższych?) produktów? Na te, i na wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć na łamach tego wpisu. Zaczynajmy!

jcb 12v opinie

 

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa marki JCB jak już wcześniej wspomniałem zasilana jest akumulatorem  litowo-jonowym o napięciu 12 V. Akumulator z kolei ładowany jest standardowym napięciem 230V (ładowarka naturalnie znajduje się w zestawie). Urządzenie to w głównej mierze znajdzie swoje zastosowanie podczas wkręcania i odkręcania wszelkiego rodzaju śrub, jak również do wiercenia w materiałach takich jak drewno, metal czy plastik. Urządzenie cechuje ponadto regulowana prędkość pracy w dwóch kierunkach (lewo/prawo), automatyczna blokada wrzeciona, dwubiegowa przekładnia oraz wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Jeśli chodzi o samą konstrukcję narzędzia to do dodatkowych udogodnień usprawniających pracę zaliczyć możemy rękojeść pokrytą gumą oraz uchwyt samozaciskowy.

wkrętarka akumlatorowa jcb     jcb akumulatorowa wkrętareczka

Jak w każdej recenzji, także i w tej nadeszła pora na opis aspektów technicznych opisywanego produktu. W tym przypadku możemy powiedzieć o prędkości pracy bez obciążenia mieszczącej się w przedziale 0 – 350 / 0 – 1300 obrotów na minutę, maksymalnej średnicy uchwytu wiertarskiego – 10 mm, maksymalnym momencie obrotowym 14 / 24 Nm (miękki / twardy), pozycji sprzęgła wykorzystanego w wiertarko-wkrętarce JCB – 15 + 1, pojemności akumulatora – 1,3 Ah oraz czasie ładowania akumulatora mianowanego na 3 do 5 godzin.

Warto powiedzieć również o maksymalnej średnicy wiercenia w poszczególnych materiałach. Tak więc największa średnica wiercenia w drewnie to 20 mm, zaś w metalu 10 mm. Producent nie podaje do wiadomości maksymalnej średnicy wiercenia w plastiku. Na standardowe wyposażenie wiertarko-wkrętarki JCB składają się: jeden akumulator, ładowarka sieciowa, przenośna walizka oraz naturalnie samo urządzenie. Producent wystawia na produkt bardzo długą, pięcioletnią gwarancję.

 
Jak więc widzimy, wiertarko-wkrętarka JCB z reklamy Castoramy wcale nie jest kiepskim i tanim produktem. Jest solidnie wykonana, cechuje się niewielką wagą (1 kg), praca nią nie jest męcząca, zaś cena nie odstrasza potencjalnych kupujących. Za cały zestaw z podstawowym wyposażeniem zapłacić nam przyjdzie kwotę niespełna 300 złotych. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

wkrętarka na baterie 12v jcb opinie cena

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)