Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej do płytek ceramicznych Diall – 25 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Klej do płytek ceramicznych Diall 25 kg
 
Producent: Diall
 
Klasyfikacja: kleje do glazury
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra wydajność, doskonała przyczepność do podłoża

Minusy


brak


Opisywany klej marki Diall zalecany jest do stosowania na powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych – na posadzkach, ścianach czy sufitach. Produkt oferowany jest w formie proszkowej zaprawy klejącej o barwie szarej. W jej składzie znajdziemy odpowiednio mieszaninę cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw i żywic syntetycznych, oraz inne bliżej nieokreślone dodatki. eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to możemy […]

0
Opublikowany 29 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Recenzowanym produktem jest klej do płytek ceramicznych firmy Diall, dystrybuowany w opakowaniach 25 kilogramowych.
 

Opisywany klej marki Diall zalecany jest do stosowania na powierzchniach zewnętrznych i wewnętrznych – na posadzkach, ścianach czy sufitach. Produkt oferowany jest w formie proszkowej zaprawy klejącej o barwie szarej. W jej składzie znajdziemy odpowiednio mieszaninę cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw i żywic syntetycznych, oraz inne bliżej nieokreślone dodatki.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to możemy tu powiedzieć o średnim zużyciu kleju na poziomie 4 kilogramów na metr kwadratowy – w zależności od formatu i rodzaju ceramiki. Producent zaleca, aby klej do płytek ceramicznych Diall nanosić na podłoże przy pomocy specjalnie w tym celu przystosowanej pacy zębatej. Rozrobiona zaprawa zachowuje swoje właściwości przez okres 8 godzin, zaś czas schnięcia otwartego nałożonej już warstwy na podłoże mianowany jest na 20 minut. Szczeliny pomiędzy płytkami spoinować można dopiero po całkowitym wyschnięciu zaprawy. Tak więc do fugowania szczelin na ścianach przystąpić możemy po upływie 3-6 godzin, zaś spoinowanie przerw na podłodze możliwe jest dopiero następnego dnia. Jak już wcześniej wspominałem klej sprzedawany jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu, nadaje się do użytku przez 12 miesięcy.

 
Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt oscyluje w okolicach 50 złotych. Klej do płytek ceramicznych Diall oznaczony jest klasą C1. Ocena ogólna – piątka!
 
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

aktualnie brak

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)