Klej elastyczny do płytek ceramicznych Diall 25 kg

Recenzowanym produktem jest elastyczny klej do płytek ceramicznych marki Diall. Produkt dystrybuowany w opakowaniach (workach) o masie 25 kilogramów. To już trzeci z kolei produkt firmy Diall, któremu w ostatnim czasie poświęciliśmy naszą uwagę – pomimo tego, że są to produkty do siebie zbliżone, to jednak każdy z nich posiada indywidualne dla siebie cechy. Zaczynajmy!

410126-klej-elastyczny-do-plytek-ceramicznych-diall-25-kg

Opisywany elastyczny klej do płytek ceramicznych firmy Diall polecany jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków, zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych (również takich pod powierzchnią których znajduje się instalacja grzewcza). Przy jego pomocy możemy mocować do podłoża takie elementy ceramiczne jak glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika ceramiczna oraz niewrażliwego na wilgoć kamień naturalny.  Produkt dystrybuowany jest tak jak jego poprzednicy w formie proszkowej zaprawy klejącej o barwie szarej. Na jej skład wchodzą podobnie jak w ich przypadku mieszanina cementu, odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw i żywic syntetycznych, oraz innych specjalnych dodatków.

[dropcap]J[/dropcap]eżeli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy tu powiedzieć o średnim zużyciu kleju na poziomie do 5 kilogramów na metr kwadratowy – w zależności od formatu i rodzaju mocowanych elementów. Producent kleju Diall zaleca by był on nanoszony na podłoże przy pomocy specjalnie w tym celu przystosowanej pacy zębatej. Odpowiednio przygotowana zaprawa zachowuje swoje właściwości klejące przez czas 8 godzin, zaś czas schnięcia otwartego nałożonej na podłoże warstwy mianuje się na pół godziny. Analogicznie do bliźniaczych produktów również w przypadku kleju elastycznego do płytek ceramicznych Diall, szczeliny pomiędzy płytkami spoinować możemy dopiero po całkowitym wyschnięciu zaprawy. Fugowanie na ścianach możemy rozpocząć po 4 – 8 godzinach w zależności od chłonności podłoża, z kolei fugowanie na podłogach zaleca się rozpocząć po 24 godzinach.  Jak wcześniej wspominałem klej Diall dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu i w suchym miejscu, nadaje się do użytku przez 12 miesięcy.

Klej elastyczny do płytek ceramicznych Diall jest produktem nieco droższym od jego siostrzanych odmian – za opakowanie 25 kilogramowe zapłacimy kwotę lekko przekraczającą 60 złotych. Produkt posiada oznaczenie klasy C211. Ocena ogólna – piątka!

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!


aktualnie brak

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje