Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej elastyczny MAPEI Buildfix 25 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: MAPEI Buildfix - 25 kg
 
Producent: MAPEI
 
Klasyfikacja: kleje, zaprawy
 
Specyfikacja: opakowanie: 25kg
 
Materiały Budowlane:
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
9 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra wydajność i duże możliwości zastosowania

Minusy


brak


  Opisywany elastyczny klej marki MAPEI polecany jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku, zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Produkt świetnie sprawdzi się w przypadku mocowania do podłoża takie elementów ceramicznych jak glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika ceramiczna oraz niewrażliwy na wilgoć kamień naturalny. Klej doskonale nadaje się także do punktowego klejenia materiałów izolacyjnych, […]

0
Opublikowany 25 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

 

Opisywanym produktem jest elastyczny klej do mocowania ceramiki marki MAPEI z linii Buildfix. Produkt dystrybuowany w workach o masie 25 kilogramów.
 

Opisywany elastyczny klej marki MAPEI polecany jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynku, zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Produkt świetnie sprawdzi się w przypadku mocowania do podłoża takie elementów ceramicznych jak glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika ceramiczna oraz niewrażliwy na wilgoć kamień naturalny. Klej doskonale nadaje się także do punktowego klejenia materiałów izolacyjnych, takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej czy panele dźwiękochłonne. Cementowa zaprawa klejąca MAPEI Buildfix cechuje się wysokimi parametrami i wysokiej przyczepnością, a ponadto wykazuje ona również właściwości tiksotropowe.

J

eżeli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy tu powiedzieć o średnim zużyciu kleju mieszczącym się w przedziale od 2 do 5 kg/m2 – w zależności od formatu i rodzaju mocowanych elementów. Klej w kolorze szarym. Produkt zaleca się aplikować przy pomocy pac zębatych (o numerze 4, 5 lub 6). Odpowiednio przygotowana zaprawa zachowuje swoje właściwości klejące przez okres 8 godzin, czas schnięcia otwartego nałożonej warstwy to 30 minut, zaś korygowalność możliwa jest przez godzinę od nałożenia kleju. Jeśli chodzi o spoinowanie to sprawa wygląda następująco: w przypadku ścian do procesu fugowania przystąpić możemy po 4-8 godzinach, zaś w przypadku podłogi po upływie doby. Obciążenie ruchem pieszych możliwe jest po upływie doby, z kolei na możliwość pełnego obciążenia nowo położonej glazury na podłodze musimy czekać przez 14 dni. Jak wcześniej wspominałem klej MAPEI Buildfix dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje swoje właściwości klejące przez 12 miesięcy.

 
Klej elastyczny MAPEI Buildfix jest produktem nieodbiegającym cenowo od konkurencji – za worek 25 kilogramowy zapłacimy kwotę nieprzekraczającą 70 złotych. Opisywany klej cieszy się bardzo dobrymi opiniami zarówno wśród fachowców z branży, jak i wśród internautów. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
 

Zpraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)