Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Klej Gipsowy T Dolina Nidy

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Klej Gipsowy T
 
Producent: Dolina Nidy
 
Klasyfikacja: kleje gipsowe
 
Specyfikacja: opakowanie: 10, 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


szerokie możliwości zastosowania, dobre właściwości, atrakcyjna cena

Minusy


nie jest zalecany do klejenia płyt g-k do sufitu


Klej Gipsowy T Dolina Nidy to idealny produkt do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych bądź płyt zespolonych bezpośrednio do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem można go stosować na takich podłożach jak powierzchnie z cegieł, bloczków, pustaków, elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonu czy betonu komórkowego. Na duży minus zasługuje fakt, iż nie możemy przy jego użyciu mocować płyt […]

0
Opublikowany 21 sierpnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest Klej Gipsowy T naszego rodzimego producenta Dolina Nidy. Klej swe zastosowanie znajdzie w większości standardowych prac remontowych. O tym, jakie właściwości posiada i czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów dowiecie się z dalszej części wpisu. Zaczynajmy!
 

Klej Gipsowy T Dolina Nidy to idealny produkt do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych bądź płyt zespolonych bezpośrednio do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem można go stosować na takich podłożach jak powierzchnie z cegieł, bloczków, pustaków, elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonu czy betonu komórkowego. Na duży minus zasługuje fakt, iż nie możemy przy jego użyciu mocować płyt g-k do sufitu. Jeżeli koniecznie zależy nam na wykonaniu tego typu prac zaleca się montaż wyżej wymienionych płyt na specjalnym ruszcie.

images

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego kleju Dolina Nidy warto powiedzieć w pierwszej kolejności słowo na temat jego struktury i właściwości. Klej Gipsowy T to sucha mieszanka stworzona na bazie naturalnych spoiw gipsowych uzyskanych poprzez proces prażenia kamienia gipsowego i łączenia go z wypełniaczami mineralnymi. Dzięki zawartym w jego strukturze domieszkom modyfikującym zaprawa pod wpływem kontaktu z wodą nabiera plastycznych właściwości i jest dziecinnie łatwa w dalszej obróbce. Produkt charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu od 2,5 do 5 kilogramów na metr kwadratowy – w zależności od stopnia równości podłoża i przyjętego sposobu klejenia. Co do samej zaprawy zaleca się zachować następujące proporcje mieszanki: około 5 litrów wody na 10 kilogramów masy oraz około 12,5 litra wody na 25 kilogramów mieszanki. Zaprawa nabiera odpowiednich właściwości po upływie 45 minut. Grubości stosowanych warstw mieszczą się zaś w przedziale od 5 do 20 milimetrów.

Produkt dostępny jest w sprzedaży w formie 10 i 25 kilogramowych worków. Posiada klasę reakcji na ogień A1. Jeśli chodzi o eksploatację i przechowywanie kleju należy magazynować go w suchym i chłodnym miejscu. Podczas wykonywania prac pod żadnym pozorem nie wolno wdychać pyłu ani narażać skóry i oczu na kontakt z produktem.

 
Klej Gipsowy T marki Dolina Nidy to produkt o dobrych właściwościach, szerokich możliwościach zastosowania i -przede wszystkim – w niskiej cenie. Za wariant 25 kilogramowy zapłacimy kwotę niewiele przekraczającą 20 złotych. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

klej gipsowy opinie dolina nidy

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)