Klej Gipsowy T Dolina Nidy

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest Klej Gipsowy T naszego rodzimego producenta Dolina Nidy. Klej swe zastosowanie znajdzie w większości standardowych prac remontowych. O tym, jakie właściwości posiada i czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów dowiecie się z dalszej części wpisu. Zaczynajmy!

Klej Gipsowy T Dolina Nidy to idealny produkt do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych bądź płyt zespolonych bezpośrednio do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem można go stosować na takich podłożach jak powierzchnie z cegieł, bloczków, pustaków, elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonu czy betonu komórkowego. Na duży minus zasługuje fakt, iż nie możemy przy jego użyciu mocować płyt g-k do sufitu. Jeżeli koniecznie zależy nam na wykonaniu tego typu prac zaleca się montaż wyżej wymienionych płyt na specjalnym ruszcie.

images

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego kleju Dolina Nidy warto powiedzieć w pierwszej kolejności słowo na temat jego struktury i właściwości. Klej Gipsowy T to sucha mieszanka stworzona na bazie naturalnych spoiw gipsowych uzyskanych poprzez proces prażenia kamienia gipsowego i łączenia go z wypełniaczami mineralnymi. Dzięki zawartym w jego strukturze domieszkom modyfikującym zaprawa pod wpływem kontaktu z wodą nabiera plastycznych właściwości i jest dziecinnie łatwa w dalszej obróbce. Produkt charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu od 2,5 do 5 kilogramów na metr kwadratowy – w zależności od stopnia równości podłoża i przyjętego sposobu klejenia. Co do samej zaprawy zaleca się zachować następujące proporcje mieszanki: około 5 litrów wody na 10 kilogramów masy oraz około 12,5 litra wody na 25 kilogramów mieszanki. Zaprawa nabiera odpowiednich właściwości po upływie 45 minut. Grubości stosowanych warstw mieszczą się zaś w przedziale od 5 do 20 milimetrów.

Produkt dostępny jest w sprzedaży w formie 10 i 25 kilogramowych worków. Posiada klasę reakcji na ogień A1. Jeśli chodzi o eksploatację i przechowywanie kleju należy magazynować go w suchym i chłodnym miejscu. Podczas wykonywania prac pod żadnym pozorem nie wolno wdychać pyłu ani narażać skóry i oczu na kontakt z produktem.

Klej Gipsowy T marki Dolina Nidy to produkt o dobrych właściwościach, szerokich możliwościach zastosowania i -przede wszystkim – w niskiej cenie. Za wariant 25 kilogramowy zapłacimy kwotę niewiele przekraczającą 20 złotych. Ocena ogólna – piątka!

klej gipsowy opinie dolina nidy

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
No valid json found
Sorry, no video's found

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje