Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej do gresu ATLAS PRESTIGE

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ATLAS PRESTIGE Klej do gresu 20 KG
 
Producent: ATLAS
 
Klasyfikacja: kleje
 
Specyfikacja: opakowanie: 20 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


niskie zużycie, doskonała przyczepność, wydłużony czas otwarty

Minusy


nie nadaje się do stosowania w przypadku gresu polerowanego


Klej do gresu ATLAS PRESTIGE świetnie radzi sobie z mocowaniem okładzin na powierzchniach ścian i podłóg. Zaprawa bardzo dobrze wiąże gres z podłożem zapewniając trwałe połączenie odporne na duże obciążenia. Na pochwałę zasługują również wydłużony czas otwarty pracy (płytkę można przykleić nawet po 30 minutach) oraz zmniejszony spływ, co pozwala na klejenie płytek od góry […]

0
Opublikowany 15 grudnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do gresu renomowanej, polskiej marki materiałów budowlanych ATLAS. Produkt należy do linii PRESTIGE obejmującej różnego typu kleje, grunty, fugi, izolacje, produkty ociepleniowe, zaprawy budowlane, wylewki oraz hydroizolacje.
 

Klej do gresu ATLAS PRESTIGE świetnie radzi sobie z mocowaniem okładzin na powierzchniach ścian i podłóg. Zaprawa bardzo dobrze wiąże gres z podłożem zapewniając trwałe połączenie odporne na duże obciążenia. Na pochwałę zasługują również wydłużony czas otwarty pracy (płytkę można przykleić nawet po 30 minutach) oraz zmniejszony spływ, co pozwala na klejenie płytek od góry ściany (nie ma wówczas konieczności docinania płytek pod sufitem). Klej zalecany jest do stosowania w przypadku płytek o niskiej nasiąkliwości. Z tego powodu produkt niestety nie nadaje się do wykorzystania w przypadku polerowanych okładzin gresowych. Dużym atutem kleju ATLAS PRESTIGE są także jego właściwości wodo i mrozoodporne.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego kleju dystrybuowany jest on w workach o masie 20 kilogramów. Zaprawa przygotowana jest na bazie cementu i przeznaczona jest do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Klej do gresu ATLAS PRESTIGE charakteryzuje się średnim zużyciem rzędu 1,5 kilograma na metr kwadratowy przy grubości warstwy 1 milimetra. Maksymalna grubość nakładanej warstwy wynosi 10 milimetrów. Produkt zaleca się stosować w temperaturach z przedziału 5 – 25 stopni Celsjusza. Okres przydatności zaprawy do użycia wynosi 1 rok.

 
Cena zaprawy ATLAS PRESTIGE jest bardzo korzystna – wynosi ona 24 złote za opisywany wariant 20 kilogramowy. Czyni to produkt jeszcze bardziej atrakcyjnym dla potencjalnego kupującego. Ocena ogólna: piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)