Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej KREISEL EXPERT 3

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: KREISEL EXPERT 3 25 KG
 
Producent: KREISEL
 
Klasyfikacja: kleje do okładzin ceramicznych
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg, średnie zużycie: 1,3 kg/m2 przy 1mm grubości warstwy
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
10 wszystkich głosów

 

Plusy


niskie zużycie, dobra cena, uniwersalne możliwości zastosowania, właściwości wodo i mrozoodporne

Minusy


brak


KREISEL EXPERT 3 to profesjonalna zaprawa przeznaczona w głównej mierze do montażu wszelkiego typu okładzin, począwszy od ceramicznych i terakotowych, kończąc na klinkierowych i gresowych. Z powodzeniem można ją wykorzystać w przypadku układania płytek wielkoformatowych, ściennych i podłogowych. Nie ma również żadnych przeciwwskazań przed zastosowaniem kleju zarówno do podłoży sztywnych, jak i podatnych na odkształcenia, […]

0
Opublikowany 15 września 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do mocowania wszelkiego rodzaju okładzin renomowanej marki KREISEL – mowa o modelu EXPERT 3 dystrybuowanym w 25 kilogramowych workach. EXPERT 3 jest zaprawą o szeregu zalet, wbrew nazwie nie służy wyłącznie do zastosowań profesjonalnych (choć i takie prace możemy wykonywać przy jego użyciu), a także wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym przez produkt możliwościom. Zaczynajmy!

 

KREISEL EXPERT 3 to profesjonalna zaprawa przeznaczona w głównej mierze do montażu wszelkiego typu okładzin, począwszy od ceramicznych i terakotowych, kończąc na klinkierowych i gresowych. Z powodzeniem można ją wykorzystać w przypadku układania płytek wielkoformatowych, ściennych i podłogowych. Nie ma również żadnych przeciwwskazań przed zastosowaniem kleju zarówno do podłoży sztywnych, jak i podatnych na odkształcenia, tych dobrze i tych słabo przyczepnych. KREISEL EXPERT 3 jest też produktem uniwersalnym – mamy możliwość wykorzystania go do prac wewnątrz i na zewnątrz budynków, w tym także na tarasach i balkonach.

Balkony i tarasy są właśnie szczególnym miejscem przeznaczenia materiału KREISEL – linia EXPERT pozwoli na zastosowanie zaprawy w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienki, kuchnie czy pralnie, na jastrychy cementowe i anhydrytowe, a także w przypadku systemów z ogrzewaniem podłogowym. EXPERT 3 to również niestandardowe zastosowania takie jak montaż płytek w basenach oraz saunach. Można nią mocować płytki do warstwy zbrojonej w systemach ociepleń. Zda pozytywny rezultat podczas klejenia płytek i elementów granitowych. Nadaje się też na tak trudne podłoża jak płyty pilśniowe i wiórowe. 

Jeśli chodzi o aspekty techniczne zaprawy KREISEL EXPERT 3 jest ona jak już wspominałem dystrybuowana w 25 kilogramowych opakowaniach. Zużycie suchej mieszanki mianowane jest przez producenta na 1,3 kilograma na metr kwadratowy przy 1 milimetrowej grubości warstwy. W przypadku aplikacji gotowej zaprawy zużycie waha się w przedziale od 3 do 5 kilogramów – w zależności od rodzaju użytej pacy zębatej. Zalecane jest by suchą mieszankę EXPERT 3 mieszać z wodą w proporcjach 7 litrów na całe opakowanie – po wymieszaniu zaprawa jest przydatna do użytku przez 3 godziny. Maksymalna grubość stosowanej warstwy powinna wynosić 10 milimetrów, zaś czas układania i korekty płytek szacuje się na około 30 minut. Posadzka klejona recenzowaną zaprawą staje się gotowa do użytku po upływie doby, z kolei dzień później możemy przystąpić do prac związanych ze spoinowaniem płytek. Zaleca się przechowywać produkt do 12 miesięcy od daty produkcji, w miejscach możliwie suchych i w nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych oraz temperaturze z zakresu od +5°C do +25°C.

 

Cenowo produkt przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Kwota 45 złotych za 25 kilogramowy wariant, w połączeniu z szeregiem pozytywnych cech technicznych i możliwością uniwersalnego zastosowania sprawia, że produkt jest jedną z najlepszych obecnie ofert przeznaczonych do tego typu prac. Ocena ogólna – szóstka!

 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)