Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Klej Mapei Mapetherm do Siatki 25kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Mapei Mapetherm do Siatki 25 kg
 
Producent: Mapei
 
Klasyfikacja: zaprawy, kleje
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg, zużycie 2-4 kg/m2 (montaż płyt), 1-2 kg/m2 na 1 mm grubości (szpachlowanie)
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
7 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, doskonała przyczepność do każdego podłoża, łatwość aplikacji

Minusy


brak


    Klej Mapei Mapetherm do Siatki to produkt przeznaczony do montażu izolacji styropianowych i wykonywanych na nich warstwach zbrojeniowych z włókna szklanego na ścianach poddawanych pracom ociepleniowym. Wyrób ten cechują właściwości tiksotropowe – pozwalają one na w pełni komfortowe mocowanie płyt styropianowych w pionie bez efektu osuwania się. Klej Mapei Mapetherm do Siatki posiada […]

0
Opublikowany 30 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do montażu płyt termoizolacyjnych ze styropianu wraz z warstwą zbrojeniową wykonaną z siatki z włókna szklanego marki Mapei – Mapetherm do Siatki. Dystrybuowana jest w workach o masie 25 kilogramów.

 

 

 

Klej Mapei Mapetherm do Siatki to produkt przeznaczony do montażu izolacji styropianowych i wykonywanych na nich warstwach zbrojeniowych z włókna szklanego na ścianach poddawanych pracom ociepleniowym. Wyrób ten cechują właściwości tiksotropowe – pozwalają one na w pełni komfortowe mocowanie płyt styropianowych w pionie bez efektu osuwania się. Klej Mapei Mapetherm do Siatki posiada także bardzo dobrą przyczepność do wszystkich materiałów, jakie stosuje się w budownictwie. To właśnie z uwagi na tę cechę opisywany produkt znajdzie swoje zastosowanie między innymi na powierzchniach z cegły, betonu, bloczków betonowych i gazobetonowych, tynkach cementowych oraz zaprawach murarskich.

J

eśli chodzi o skład opisywanego produktu, możemy powiedzieć, iż jest to proszkowa zaprawa o barwie szarej, złożona z mieszanki cementu, żywic syntetycznych i drobnoziarnistego kruszywa, z domieszką specjalnych substancji modyfikujących opracowanych w laboratoriach Mapei. Gdy zaś chodzi o aspekty czysto techniczne związane z samą aplikacją kleju to zaprawę do użycia przygotowujemy poprzez mieszanie zawartości opakowania z wodą w stosunku 5,75-6,25 litra wody na 25 kilogramów kleju. Wyrób Mapei Mapetherm do Siatki charakteryzuje się ponadto zużyciem rzędu (w przypadku montażu płyt styropianowych) 2-4 kg/m2 oraz (w przypadku szpachlowania) 1-2 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

 
Pomimo faktu, iż jest to całkiem nowy produkt w szerokiej ofercie wyrobów firmy Mapei to już zdołał on podkupić sobie uznanie fachowców specjalizujących się właśnie w pracach budowlano-remontowych. Klej Mapei Mapetherm do Siatki ceniony jest za wysoką jakość i doskonałe rozprowadzanie się po powierzchni siatki. Dodatkowo dużym atutem kleju Mapei jest również jego doskonała przyczepność praktycznie do każdego typu podłoża. Cenowo produkt zachowuje korzystny stosunek pod względem jakość/cena i za opakowanie 25 kilogramowe zapłacimy kwotę nie przewyższającą 30 złotych. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i wyrażania własnej opinii na temat produktu!

 

Zdjęcia

mapei klej do siatki styropian

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)