Klej Mapei Mapetherm do Siatki 25kg

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do montażu płyt termoizolacyjnych ze styropianu wraz z warstwą zbrojeniową wykonaną z siatki z włókna szklanego marki Mapei – Mapetherm do Siatki. Dystrybuowana jest w workach o masie 25 kilogramów.

 

 

Klej Mapei Mapetherm do Siatki to produkt przeznaczony do montażu izolacji styropianowych i wykonywanych na nich warstwach zbrojeniowych z włókna szklanego na ścianach poddawanych pracom ociepleniowym. Wyrób ten cechują właściwości tiksotropowe – pozwalają one na w pełni komfortowe mocowanie płyt styropianowych w pionie bez efektu osuwania się. Klej Mapei Mapetherm do Siatki posiada także bardzo dobrą przyczepność do wszystkich materiałów, jakie stosuje się w budownictwie. To właśnie z uwagi na tę cechę opisywany produkt znajdzie swoje zastosowanie między innymi na powierzchniach z cegły, betonu, bloczków betonowych i gazobetonowych, tynkach cementowych oraz zaprawach murarskich.

[dropcap]J[/dropcap]eśli chodzi o skład opisywanego produktu, możemy powiedzieć, iż jest to proszkowa zaprawa o barwie szarej, złożona z mieszanki cementu, żywic syntetycznych i drobnoziarnistego kruszywa, z domieszką specjalnych substancji modyfikujących opracowanych w laboratoriach Mapei. Gdy zaś chodzi o aspekty czysto techniczne związane z samą aplikacją kleju to zaprawę do użycia przygotowujemy poprzez mieszanie zawartości opakowania z wodą w stosunku 5,75-6,25 litra wody na 25 kilogramów kleju. Wyrób Mapei Mapetherm do Siatki charakteryzuje się ponadto zużyciem rzędu (w przypadku montażu płyt styropianowych) 2-4 kg/m2 oraz (w przypadku szpachlowania) 1-2 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

Pomimo faktu, iż jest to całkiem nowy produkt w szerokiej ofercie wyrobów firmy Mapei to już zdołał on podkupić sobie uznanie fachowców specjalizujących się właśnie w pracach budowlano-remontowych. Klej Mapei Mapetherm do Siatki ceniony jest za wysoką jakość i doskonałe rozprowadzanie się po powierzchni siatki. Dodatkowo dużym atutem kleju Mapei jest również jego doskonała przyczepność praktycznie do każdego typu podłoża. Cenowo produkt zachowuje korzystny stosunek pod względem jakość/cena i za opakowanie 25 kilogramowe zapłacimy kwotę nie przewyższającą 30 złotych. Ocena ogólna – piątka z plusem!

Zapraszam do komentowania wpisu i wyrażania własnej opinii na temat produktu!


mapei klej do siatki styropian

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl


aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje