Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Klej montażowy Sika MaxTack

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: SIKA MaxTack
 
Producent: SIKA
 
Klasyfikacja: kleje
 
Specyfikacja: kartusz 300 ml
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena, wysokie możliwości

Minusy


brak


  Sika MaxTack jest gotowym do użycia klejem montażowym o doskonałych parametrach przyczepności. Ten uniwersalny klej o dużej sile wiązania łączy prawie wszystkie materiały eliminując potrzebę użycia do tego gwoździ czy śrub. Z powodzeniem może być stosowany na takich podłożach jak chociażby beton, zaprawy betonopodobne, elementy włókno-cementowe, drewno czy podłoża pokryte powłokami dekoracyjnymi. MaxTack nadaje się również […]

1
Opublikowany 1 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem klej MaxTack marki Sika przeznaczony do łączenia elementów budowlanych w pomieszczeniach i w osłoniętych obszarach na zewnątrz budynków. Klej dystrybuowany jest w tubie o pojemności 300 mililitrów przystosowanej do użytku w pistoletach do silikonu.
 

images

 

Sika MaxTack jest gotowym do użycia klejem montażowym o doskonałych parametrach przyczepności. Ten uniwersalny klej o dużej sile wiązania łączy prawie wszystkie materiały eliminując potrzebę użycia do tego gwoździ czy śrub. Z powodzeniem może być stosowany na takich podłożach jak chociażby beton, zaprawy betonopodobne, elementy włókno-cementowe, drewno czy podłoża pokryte powłokami dekoracyjnymi. MaxTack nadaje się również do mocowania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych – listew przypodłogowych, drewnianych ramek, ozdobnych płytek ceramicznych, elementów wykonanych z anodowanego aluminium, profili z twardego PCW, modułów i paneli z polistyrenu, kasetony polistyrenowych czy też boazerii i innych elementów drewnianych. Jego kluczowym atutem jest błyskawiczna przyczepność materiału do podłoża już w 3 sekundy.

Wiemy już do czego służy produkt. Nadeszła pora na przegląd jego właściwości i specyfikacji technicznej. Oprócz wspomnianej wyżej doskonałej przyczepności, warto wymienić również dobre właściwości obróbki, wysoką przyczepność wstępną, brak emisji zapachów, mocowanie bez dodatkowej stabilizacji czy też możliwość pokrywania powierzchni kleju farbami dyspersyjnymi. Klej występuje w kolorze białym. Całkowity czas schnięcia kleju wynosi do 24 godzin. Mówiąc całkowity czas schnięcia mam tu na myśli czas konieczny do uzyskania pełnego utwardzenia w zależności od grubości nałożonej warstwy kleju. Wytrzymałość klejonej powłoki na temperaturę otoczenia mieści się w przedziale od -15 do +60 stopni Celsjusza. Okres trwałości kleju wynosi 18 miesięcy od daty produkcji.

1318595970638

 
Mówiąc w jak najmniejszym skrócie, Sika MaxTack to produkt uniwersalny i doskonały pod każdym względem. W łączeniu materiałów praktycznie nie ma żadnych ograniczeń, a klejona powierzchnia charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością. Cena kleju również zasługuje na pochwałę – wynosi ona niewiele ponad 18 złotych. Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

sika maxtrack opinieklej montażowy

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Klej montażowy Sika MaxTack

 
 zobacz także filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Arkadiusz

    Haha..ten klej to zwykły badziew. Nie jest szybki 2,5 godziny czekam na sklejenie dwóch małych plastikowych elementów :P Słabo przylega do powierzchni. Jest na bazie jakiegoś proszku który się sypie… Naprawdę nie wiem czy to na pewno klej :DDD Ciekawe co skleił sobie Pan który napisał tą czołobitną recenzję ? :) Szczerze odradzam szkoda czasu i pieniędzy. Przykre jet to jak traktują Nas niektórzy producenici. Cyniczne i żałosne :D

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)