Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Klej odkształcalny MAPEI Maxi S1 Buildfix 25 kg

 
klej miękki elastyczny mapei opinie
klej miękki elastyczny mapei opinie
klej miękki elastyczny mapei opinie

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Mapei Buildfix Maxi S1 25kg
 
Producent: MAPEI
 
Klasyfikacja: kleje do glazury i okładzin kamiennych
 
Specyfikacja: opakowanie: 25kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


bardzo dobra przyczepność, łatwa aplikacja, atrakcyjna cena

Minusy


brak


Opisywany odkształcalny klej marki MAPEI Maxi S1 polecany jest do mocowania wszystkich rodzajów i rozmiarów płytek ceramicznych (gresu, glazury, klinkieru, terrakoty) oraz niewrażliwego na wilgoć kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz budynków – zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Ponadto recenzowany produkt doskonale nadaje się także do klejenia punktowego materiałów izolacyjnych, takich jak płyty styropianowe, […]

1
Opublikowany 24 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest odkształcalny klej do montażu wielkoformatowych płytek ceramicznych i kamienia naturalnego marki MAPEI z linii Buildfix (model Maxi S1). Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów.
 

429632-klej-odksztalcalny-maxi-s1-buildfix-25-kg

Opisywany odkształcalny klej marki MAPEI Maxi S1 polecany jest do mocowania wszystkich rodzajów i rozmiarów płytek ceramicznych (gresu, glazury, klinkieru, terrakoty) oraz niewrażliwego na wilgoć kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz budynków – zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Ponadto recenzowany produkt doskonale nadaje się także do klejenia punktowego materiałów izolacyjnych, takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej, panele dźwiękochłonne i włókno-cementowe. Cementowa zaprawa klejąca MAPEI Buildfix cechuje się bardzo dobrymi parametrami, posiada wysoką przyczepność do podłoża, a oprócz tego wykazuje właściwości tiksotropowe.

J

eżeli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu, możemy tu powiedzieć o średnim zużyciu kleju mieszczącym się w przedziale od 2,5 do 7 kg/m2 – w zależności od formatu i rodzaju mocowanych elementów. Klej dystrybuowany jest w kolorze szarym. Aplikację masy klejowej winno się przeprowadzać przy pomocy pac zębatych (o numerach 4,5,6,8,10 i 12). Odpowiednio przygotowana zaprawa zachowuje swoje właściwości klejące przez okres 8 godzin, czas schnięcia otwartego nałożonej warstwy to 30 minut, zaś korygowalność możliwa jest przez godzinę od nałożenia warstwy kleju. W przypadku spoinowania sprawa wygląda następująco: w przypadku ścian do procesu fugowania przystąpić możemy po 4-8 godzinach, zaś w przypadku podłogi po upływie jednej doby. Obciążenie ruchem pieszych możliwe jest już po 24 godzinach, zaś na możliwość pełnego obciążenia nowo położonej okładziny na podłodze musimy czekać przez 14 dni. Jak wcześniej wspominałem klej MAPEI Buildfix dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje swoje właściwości klejące przez okres 12 miesięcy.

 
Klej elastyczny MAPEI Buildfix jest produktem dość atrakcyjnym cenowo – za worek 25 kilogramowy zapłacimy kwotę niespełna 73 złotych. Opisywany produkt cieszy się szerokim uznaniem u rzeszy fachowców z branży. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

klej miękki elastyczny mapei opinie

klej mapei elastyczny opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Krzysiek
    5.0

    Ogólnie wszystkie produkty firmy MAPEI są z pewnością jedne z najlepszych materiałów budowlanych. Często korzystam właśnie z klejów tej firmy, i przez wiele lat działalności w branży budowlanej nie było zawiedzenia się.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)