Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej Pattex FIX Extreme Total

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Pattex FIX Extreme Total
 
Producent: Pattex
 
Klasyfikacja: kleje
 
Specyfikacja: opakowanie - kartusz 440 g
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


uniwersalny, bardzo mocny

Minusy


brak


Pattex FIX Extreme Total to uniwersalny klej montażowy, charakteryzujący się jednoskładnikową budową oraz wysoką przyczepnością początkową mianowaną na wartość 350 kilogramów na metr kwadratowy. Przy jego użyciu możemy kleić przedmioty o dowolnych gabarytach – w przypadku ich większej wagi nie ma konieczności ich dodatkowego podpierania czy unieruchomienia. Jako dodatkowe zalety produktu postrzegane są również brak rozpuszczalników […]

1
Opublikowany 28 listopada 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest uniwersalny klej FIX Extreme Total, bardzo popularnej marki Pattex. W materiałach reklamowych producenta możemy znaleźć same pochlebne opinie – klej wychwalany jest za niezawodność, możliwość stosowania na wszystkich powierzchniach i supermoc. Czy tak jest też w rzeczywistości? Za chwilę się o tym przekonamy. Zaczynajmy!
 

Pattex FIX Extreme Total to uniwersalny klej montażowy, charakteryzujący się jednoskładnikową budową oraz wysoką przyczepnością początkową mianowaną na wartość 350 kilogramów na metr kwadratowy. Przy jego użyciu możemy kleić przedmioty o dowolnych gabarytach – w przypadku ich większej wagi nie ma konieczności ich dodatkowego podpierania czy unieruchomienia. Jako dodatkowe zalety produktu postrzegane są również brak rozpuszczalników w składzie, odporność na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, wstrząsy, wibracje i uderzenia oraz możliwość malowania. 

Klej Pattex FIX Extreme Total przeznaczony jest zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Nie ma też większej różnicy w przypadku użycia go na powierzchniach o różnym stopniu chłonności. Rzeczywiście, prawdą są slogany reklamowe producenta głoszące o możliwości zastosowania kleju na każdej powierzchni. FIX Extreme Total może być stosowany na takich podłożach jak: drewno, ceramika, metal, beton, cegła, kamień, marmur, szkło, lustra, płyty g-k, płyty pilśniowe, sklejki, MDF, powierzchnie laminowane, powierzchnie lakierowane, korek, plastik, twarde tworzywa PCW-U.

Produkt marki Pattex dystrybuowany jest w kartuszach o wadze 440 gram. Jako duży plus i udogodnienie należy wyróżnić jego idealnie dociętą końcówkę. Pozwala to na pełną kontrolę wypływu kleju podczas procesu aplikacji. Klej FIX Extreme Total zachowuje swoje właściwości przez okres 18 miesięcy od daty produkcji. Zaleca się przechowywać go w oryginalnych, nieuszkodzonych i szczelnie zamkniętych opakowaniach, w możliwie suchych warunkach, w temperaturze od +10ºC do +25ºC.

 

Cenowo produkt wypada całkiem przyzwoicie, choć oczywiście nie jest to szczyt naszych marzeń. Najtańsza znaleziona przeze mnie oferta w sieci to dokładnie 23,67 złotych. W zamian otrzymujemy klej o doskonałych parametrach i uniwersalnych możliwościach zastosowania. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Klej Pattex Fix Extreme Total

 

 zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Ania i Marcin
    5.0

    Miałem okazję stosować, ładowałem go do każdego otworu na kołek przy montażu półek w zabudowie garderoby. Nie wiem czy odważyłbym się przykleić półkę, klej może i wytrzyma ale oderwie się z tynkiem czy farbą.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)