Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej Soudal 24A

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Soudal 24A
 
Producent: Soudal
 
Klasyfikacja: kleje do glazury i ceramiki
 
Specyfikacja: opakowania: 5,10,15 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena - wysoka jakość

Minusy


brak


Recenzowany wodoodporny klej Soudal 24A polecany jest do klejenia ściennych i podłogowych płytek ceramicznych wewnątrz pomieszczeń. Produkt charakteryzuje się wysoką elastycznością i równie wysoką siłą spojenia. Nie ma też żadnych przeciwskazań do stosowania go wraz z ogrzewaniem podłogowym. Klej Soudal jest niepalny, bezwonny i nie zawiera w swej strukturze żadnych rozpuszczalników. Cechuje się doskonałą przyczepnością […]

0
Opublikowany 13 marca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest wodoodporny klej do glazury i terakoty marki Soudal – model 24A. Produkt dystrybuowany jest w wiaderkach z tworzywa sztucznego o zawartości 5 kilogramów (dostępny także wariant 10 i 15 kilogramowy).
 

Recenzowany wodoodporny klej Soudal 24A polecany jest do klejenia ściennych i podłogowych płytek ceramicznych wewnątrz pomieszczeń. Produkt charakteryzuje się wysoką elastycznością i równie wysoką siłą spojenia. Nie ma też żadnych przeciwskazań do stosowania go wraz z ogrzewaniem podłogowym. Klej Soudal jest niepalny, bezwonny i nie zawiera w swej strukturze żadnych rozpuszczalników. Cechuje się doskonałą przyczepnością do tynku, betonu, cegły, karton-gipsu, kamienia, drewna i płyt drewnopochodnych oraz ceramiki i szkła.

W przypadku aspektów technicznych możemy powiedzieć w tym wypadku między innymi o średnim zużyciu kleju 1 – 1,5 kg/m2 – w zależności od formatu i rodzaju mocowanych elementów. Aplikację masy klejowej Soudal 24A zaleca się przeprowadzać przy pomocy pacy zębatej o szerokości 4-5 milimetrów. Czas schnięcia otwartego nałożonej warstwy to 20 minut. Spoinowanie i obciążenie ruchem pieszych jest możliwe już po 24 godzinach. Jak wcześniej wspominałem klej Soudal 24A dystrybuowany jest w wiaderkach o masie 5, 10 i 15 kilogramów. Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu oraz w chłodnym i suchym miejscu zachowuje swoje właściwości przez 18 miesięcy od daty produkcji.

 
Zaprawa klejowa Soudal 24A jest produktem z grupy mniej znanych, lecz moim zdaniem warto mu poświęcić uwagę podczas zakupu. Za wariant 15 kilogramowy zapłacimy kwotę niespełna 40 złotych. Jest to więc naprawdę korzystny wybór! Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)