Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej do warstwy zbrojącej WEBER KS 126

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: WEBER KS 126
 
Producent: WEBER
 
Klasyfikacja: kleje do zbrojeń
 
Specyfikacja: opakowanie - 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


atrakcyjna cena, dobre parametry

Minusy


brak


Klej do warstwy zbrojącej WEBER KS 126 znajdzie swoje zastosowanie podczas mocowania wszelkiego rodzaju płyt termoizolacyjnych (włącznie z tworzywami styropianowymi i mineralnymi). Z powodzeniem możemy go również wykorzystać do szpachlowania warstwy zbrojonej siatką. Jeśli chodzi o samą strukturę kleju, zawiera on weń wzmocnienie w postaci włókien polipropylenowych. Po rozrobieniu zaprawa jest w pełni elastyczna zarówno podczas mocowania termoizolacji, […]

0
Opublikowany 18 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej KS 126 marki WEBER dedykowany do mocowania warstwy zbrojącej ze styropianu bądź wełny mineralnej. Produkt dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Czym się charakteryzuje? Jakie parametry czynią go konkurencyjnym dla klejów innych marek? W tym wpisie znajdziecie odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania. Zaczynajmy!

Klej do warstwy zbrojącej WEBER KS 126 znajdzie swoje zastosowanie podczas mocowania wszelkiego rodzaju płyt termoizolacyjnych (włącznie z tworzywami styropianowymi i mineralnymi). Z powodzeniem możemy go również wykorzystać do szpachlowania warstwy zbrojonej siatką. Jeśli chodzi o samą strukturę kleju, zawiera on weń wzmocnienie w postaci włókien polipropylenowych. Po rozrobieniu zaprawa jest w pełni elastyczna zarówno podczas mocowania termoizolacji, jak i w przypadku szpachlowania. Po związaniu klej wyróżnia się wysoką trwałością i wytrzymałością na zmiany termiczne, nacisk czy uderzenia. W porównaniu do konkurencyjnych produktów WEBER KS 126 jest w pełni paroprzepuszczalny i cechuje się podwyższoną przyczepnością do podłoża.

Co do aspektów technicznych kleju, jak już we wstępie wspomniałem produkt dystrybuowany jest w 25 kilogramowych opakowaniach. Warto zatrzymać się na moment przy średnim zużyciu kleju. W tym przypadku bardzo istotne jest podłoże – im jest ono bardziej równe tym mniej kleju zużywamy. Przedstawia się to na następującym poziomie: powierzchnie równe – zużycie do 4 kg/m2, powierzchnie nierówne – do 10 kg/m2. Producent zaleca aplikować klej w temperaturze zbliżonej do pokojowej, zaś sam termin przydatności produktu do zużycia szacowany jest na jeden rok.

 
Klej do warstwy zbrojeniowej WEBER KS 126 recenzowany jest przez fachowców jako naprawdę godny polecenia produkt, o świetnych parametrach, doskonale mieszający się z innymi zaprawami. Cenowo również nie ma do niego większych zastrzeżeń. Jak się można spodziewać, cena kleju jest zbliżona do tożsamych produktów konkurencyjnych marek i wynosi ona lekko ponad 20 złotych. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)