Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klej do wykładzin Soudal 26A

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Soudal 26A
 
Producent: Soudal
 
Klasyfikacja: kleje do wykładzin
 
Specyfikacja: zużycie - 0,4 kg/m2, opakowanie - 1, 5, 15 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


dobry stosunek jakości do ceny, niskie zużycie

Minusy


podczas spajania dwóch materiałów jeden z nich koniecznie musi być porowaty


Klej do wykładzin Soudal 26A jest elastyczną pastą o wysokiej sile spajania i stosunkowo długim czasie schnięcia otwartego. Przeznaczony jest do klejenia wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych. Do jego niewątpliwych atutów należą między innymi brak rozpuszczalników w składzie, brak emisji zapachów i szkodliwych związków lotnych do środowiska. Spośród konkurencji klej do wykładzin Soudal 26A wyróżnia się bardzo długim […]

0
Opublikowany 14 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest klej do mocowania wykładzin renomowanej marki Soudal – model oznaczony jako 26A. Klej sprzedawany jest w postaci masy gotowej do użycia, w plastikowych opakowaniach (wiaderkach) o masie 1, 5 i 15 kilogramów. O tym, jakie cechy charakterystyczne, unikatowe i nigdzie indziej nie spotykane posiada, opowiem szerzej w dzisiejszej recenzji. Zaczynajmy!
 

Klej do wykładzin Soudal 26A jest elastyczną pastą o wysokiej sile spajania i stosunkowo długim czasie schnięcia otwartego. Przeznaczony jest do klejenia wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych. Do jego niewątpliwych atutów należą między innymi brak rozpuszczalników w składzie, brak emisji zapachów i szkodliwych związków lotnych do środowiska. Spośród konkurencji klej do wykładzin Soudal 26A wyróżnia się bardzo długim czasem schnięcia otwartego, wynoszącym 20 minut, co pozwala na bezproblemowe rozłożenie i dopasowanie wykładziny przed jej stałym zamocowaniem do podłoża.

Co można powiedzieć o składzie i danych technicznych recenzowanego produktu? Soudal 26A po utwardzeniu jest niepalny. Możemy go stosować na podłożach porowatych – wykonanych między innymi z betonu, kamienia, drewna, płyt drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych. Przy jego użyciu możemy mocować takie materiały jak chociażby linoleum, winyl, PCV, a także wykładziny dywanowe na spodach piankowych bądź tekstylnych. Należy jednak zaznaczyć, że w celu uzyskania idealnej jakości spojenia, jeden z łączonych materiałów musi mieć powierzchnię porowatą. Co do zużycia kleju, kształtuje się ono na bardzo przyzwoitym poziomie 0,4 kilograma na metr kwadratowy. 

 
Jednym z decydujących czynników podczas zakupu jest cena. W tym przypadku jest ona korzystna w stosunku do jakości kleju i wynosi 121 złotych za największy, 15 kilogramowy wariant. Mniejsze wagowo opcje są w uśrednieniu o kilkadziesiąt złotych tańsze. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)