Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Młotowiertarka MacAllister MRH 1250 W

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: MacAllister MRH 1250 W
 
Producent: MacAllister
 
Klasyfikacja: młotowiertarki
 
Specyfikacja: Marka MacAllister Moc 1250 W Model MRH1250 Prędkość obrotowa wiertła 800 obr./min Średnica wiercenia beton 30 mm Średnica wiercenia drewno 40 mm Średnica wiercenia stal 13 mm Waga 5 kg Częstotliwość udarów 3900 ud./min Energia pojedynczego uderzenia 4,5 J
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
61 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra moc, możliwość korzystania z narzędzia jak ze zwykłej wiertarki, niska cena

Minusy


brak


Młotowiertarka mniej znanej marki MacAllister jest produktem, który obecnie nabyć możemy w promocji w jednym z marketów budowlanych za kwotę nieprzekraczającą 200 złotych. Warto zatem przyjrzeć się nieco jego parametrom i możliwościom. MacAllister MRH to młotowiertarka cechująca się dosyć wysoką mocą rzędu 1250 W. W komplecie znajdziemy regulowany uchwyt pomocniczy, 2 dłuta, 3 wiertła – […]

1
Opublikowany 15 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest młotowiertarka mało znanej firmy MacAllister. Ten niskobudżetowy model charakteryzuje się całkiem dobrymi parametrami jak na swoją niską cenę. Zaczynajmy!
 

Młotowiertarka mniej znanej marki MacAllister jest produktem, który obecnie nabyć możemy w promocji w jednym z marketów budowlanych za kwotę nieprzekraczającą 200 złotych. Warto zatem przyjrzeć się nieco jego parametrom i możliwościom.

MacAllister MRH to młotowiertarka cechująca się dosyć wysoką mocą rzędu 1250 W. W komplecie znajdziemy regulowany uchwyt pomocniczy, 2 dłuta, 3 wiertła – zaś wszystko to zapakowane jest do poręcznej, przenośnej walizki. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

Urządzenie przeznaczone jest w głównej mierze do wykonywania wiercenia udarowego w materiałach takich jak beton, cegła czy kamień. Narzędzie to świetnie sprawdzi się także podczas kucia pod małym obciążeniem. Ponadto przy jego użyciu możemy wiercić bez udaru w drewnie, metalu, ceramice i tworzywach sztucznych – czyli korzystać z niego jak ze zwykłej wiertarki.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to recenzowane urządzenie posiada trzy funkcje: wiercenie, wiercenie z udarem oraz dłutowanie. Młotowiertarka MacAllister wyposażona została również w system mocowania uchwytu SDS-plus, miękki uchwyt Soft Grip oraz układ tłumienia drgań. Do dodatkowych udogodnień zastosowanych w narzędziu zaliczyć możemy z kolei wskaźnik zasilania oraz regulowany uchwyt pomocniczy. Prędkość pracy młotowiertarką MacAllister MRH 1250 W bez obciążenia wynosi 800 obrotów na minutę, zaś częstotliwość udarów mianowana jest na 3900 uderzeń na minutę. Energia pojedynczego udaru to 4,5 J.

Jeżeli chodzi o maksymalne średnice wiercenia w poszczególnych materiałach to sprawa przedstawia się następująco: drewno 40 mm, metal 13 mm, beton 30 mm.

 
Jak więc widzimy za kwotę niespełna 200 złotych można mieć sprzęt o całkiem dobrych parametrach pracy i to, że został on kupiony w markecie w promocji wcale nie wyklucza go z walki z czołowymi producentami narzędzi. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Stefan
    5.0

    Niedawno zakupiłem ten sprzęt w castoramie i jestem z niego bardzo zadowolony ma dużą moc i jest naprawdę solidny. Wiercenie i kłucie w betonie wiertłami które jest w zestawie czyli raczej nie jest najtwardsze to pryszcz. Po zakupie warto dołożyć smaru do przekładni gdyż fabrycznie nie ma go tam zbyt wiele. Osobiście bardzo Polecam!!!

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)