Piana montażowa Tytan Lexy 60 wielosezonowa

Podczas remontu mieszkania czy też budowy wymarzonego domu wszyscy szukamy sprawdzonych, ale jednocześnie wielofunkcyjnych rozwiązań, mogących ułatwić nam montaż różnego rodzaju urządzeń oraz instalacji. Niesłabnącą popularnością w tym względzie cieszą się od wielu lat piany montażowe, które podbiły serca ekip remonotowo-budowlanych swoją wszechstronnością oraz łatwością użytkowania. W nasze ręce trafiła w ostatnich tygodniach jedna z najlepiej sprzedających się pianek w Polsce, czyli wielosezonowa piana montażowa Lexy 60 firmy Tytan. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście sprawdza się ona tak fenomenalnie, jak to obiecuje producent i czy rzeczywiście poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Piana montażowa Lexy 60 sprzedawana jest w solidnych, metalowych puszkach, które pewnie leżą w dłoni i są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz dobrze znoszą upadki z niewielkich wysokości. Pod plastikową skuwką kryje się zawór, który służy do precyzyjnej aplikacji piany w pożądanych miejscach. Jego ogromną zaletą jest odporność na wydostawanie się szkodliwych gazów z wnętrza puszki oraz zapobieganie samoczynnemu zamykaniu się zaworu. Ergonomiczny kształt puszki umożliwia korzystanie z piany montażowej w każdej dogodnej pozycji, pod dowolnie wybranym kątem, a także pozwala swobodnie manewrować opakowaniem w czasie aplikowania produktu.

Pod względem właściwości fizycznych i chemicznych, piana montażowa Lexy 60 wykazuje ogromne podobieństwo do klasycznych pianek wykorzystywanych w pistoletach. Produkt może być aplikowany w bardzo szerokim zakresie temperatur otoczenia – począwszy od temperatury 0 stopni Celsjusza, aż po wartości oscylujące w okolicy 30 stopni Celsjusza. Piana utwardza się w bardzo krótkim czasie po jej zaaplikowaniu, a co bardzo istotne zarówno podczas nakładania, jak i w czasie wysychania nie emituje do otoczenia szkodliwych gazów o nieprzyjemnym zapachu. Przyrost objętości piany montażowej Lexy 60 w stosunku do początkowych rozmiarów kształtuje się na poziomie od 130 do 180 %. Jednocześnie produkt dzięki innowacyjnej, niskoprężnej formule, mimo przyrostu swoich rozmiarów podczas wysychania nie powoduje deformacji materiałów, do montażu bądź izolacji których został on wykorzystany. Testowany przez nas wariant cechuje się oprócz tego wysoką wydajnością.

Piana montażowa Lexy 60 firmy Tytan to wprost idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o uszczelnianie świeżo zamontowanych okien oraz drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Produkt zapewnia bowiem pełną szczelność oraz doskonałą izolację termiczną. Przy pomocy piany mogliśmy również z łatwością zaizolować wszelkie trudno dostępne miejsca, w tym także te narażone na wilgoć czy też wahania temperatury. To z pozoru niełatwe zadanie ułatwiła nam bowiem precyzyjna i doskonale wyprofilowana końcówka aplikatora. Piana sprawdza się również bez zarzutu, jeśli chodzi o wykonywanie izolacji akustycznych.

Po zakończeniu naszych testów byliśmy pod dużym wrażeniem – piana montażowa Lexy 60 firmy Tytan naprawdę sprawdza się w każdych warunkach, a z jej aplikacją poradzi sobie nawet laik. Nie mamy wątpliwości, że produkt ten powinien otrzymać od nas najwyższą możliwą ocenę, czyli piątkę!

zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie brak

 zobacz pozostałe zobacz również filmy naszego autorstwa.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje