Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Pistolet termiczny Pattex Hobby Hot Pistol + klej termotopliwy Hot Sticks

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Pattex Hobby Hot Pistol + Pattex Hobby Hot Sticks
 
Producent: Pattex
 
Klasyfikacja: pistolety termiczne
 
Specyfikacja: opakowanie - pistolet + 6 sztuk pałeczek kleju
 
Materiały Budowlane:
 
Narzędzia Budowlane:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


uniwersalne zastosowanie, szybkie łączenie materiałów

Minusy


drogie akcesoria (pałeczki Hot Sticks), brak możliwości klejenia wielu popularnych tworzyw sztucznych


Pattex Hobby Hot Pistol to pistolet termiczny przeznaczony do klejenia materiałów metodą na gorąco. Urządzenie zostało wykonane bardzo solidnie. Jego obudowa stworzona została z odpornego na wstrząsy tworzywa sztucznego. Pistolet wyposażono w system elektronicznej regulacji temperatury oraz w termicznie izolowaną dyszę, pozwalającą na bezproblemową, bezpieczną aplikację kleju, z którą poradzi sobie nawet dziecko.  Jako dodatkowe atuty urządzenia […]

2
Opublikowany 21 listopada 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest pistolet termiczny Hot Pistol marki Pattex. Produkt pochodzi z linii Hobby, dedykowanej wszystkim fanom majsterkowania. Dystrybuowany jest w zestawach wraz z klejem termotopliwym Hot Sticks z tejże samej linii. Producent recenzuje narzędzie jako idealny sprzęt zarówno dla amatora, jak i dla profesjonalisty. Czy tak też jest w praktyce? Zaraz się o tym przekonamy. Zapraszam do przeczytania naszej recenzji!
 

hot_pistol

Pattex Hobby Hot Pistol to pistolet termiczny przeznaczony do klejenia materiałów metodą na gorąco. Urządzenie zostało wykonane bardzo solidnie. Jego obudowa stworzona została z odpornego na wstrząsy tworzywa sztucznego. Pistolet wyposażono w system elektronicznej regulacji temperatury oraz w termicznie izolowaną dyszę, pozwalającą na bezproblemową, bezpieczną aplikację kleju, z którą poradzi sobie nawet dziecko. 

Jako dodatkowe atuty urządzenia Hot Pistol należy wymienić wysoką siłę klejenia materiałów, całkowity czas spajania wynoszący około dwóch minut oraz uniwersalne możliwości zastosowania. Spoina po zastygnięciu jest stabilna, bezbarwna i w pełni elastyczna. Klej termotopliwy Hot Sticks załączony w zestawie możemy stosować na takich podłożach jak drewno, skóra, szkło, papier, tekstylia, metal, tektura, korek i tworzywa sztuczne. W tym miejscu musimy się na moment zatrzymać, ponieważ w przypadku klejenia tworzyw sztucznych producent nadmienił bardzo istotną informację. Klej Hot Sticks nie nadaje się do spajania styropianu, teflonu, PP, PE oraz miękkiego PCW-U.

Opisywane dzisiaj produkty Pattex można nabyć w kilku zestawach, choć tylko jeden z nich składa się z narzędzia Hot Pistol i pałeczek kleju Hot Sticks. Są to odpowiednio: pistolet Hot Pistol z sześcioma pałeczkami Hot Sticks, dziesięć pałeczek Hot Sticks oraz pięćdziesiąt pałeczek Hot Sticks. Klej zaleca się przechowywać w możliwie suchym i chłodnym miejscu w oryginalnie zamkniętym opakowaniu.

 
Pistolet Pattex Hot Pistol jako narzędzie samo w sobie jest niezwykle tanim rozwiązaniem. Jego koszt to zaledwie 47 złotych. Jeśli jednak mówimy o kleju Pattex Hot Sticks, cena jest dosyć wygórowana. Zestaw 50 sztuk kleju przewyższa cenę samego pistoletu i wynosi 53 złote. Mniejszy wariant to koszt wahający się w granicach 20-30 złotych. Ocena ogólna – czwórka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Pattex Hobby Hot Pistol opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze  1. Fatal error: Call to a member function permalink() on a non-object in /home/admin/domains/123budujemy.pl/public_html/wp-content/themes/made/functions/custom.php on line 591