Silikon sanitarny Mapesil AC

Bez silikonu sanitarnego trudno wyobrazić sobie wykończenie łazienki czy też innego pomieszczenia, w którym będziemy często korzystać z bieżącej wody. Materiał ten spełnia niezwykle istotną rolę w zabezpieczaniu ścian, podłóg i innych powierzchni przed wodą oraz nadmiarem wilgoci, dlatego należy niezwykle rozważnie wybrać odpowiedni silikon sanitarny. Na rynku szczególnie wyróżnia się propozycja firmy Mapei – silikon sanitarny Mapesil AC, dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, z których w nasze ręce wpadła chyba najpopularniejsza wersja bezbarwna, która perfekcyjnie się do każdego wnętrza. Czy jednak produkt ten spełni nasze wyśrubowane wymagania i pomyślnie przejdzie nasze testy? Na to pytanie najlepiej odpowie nasza poniższa recenzja.

Silikon sanitarny Mapesil wyróżnia się przede wszystkim innowacyjny skład – jego jednoskładnikowa receptura jest bowiem oparta na kwasie octowym. Dodatkowo formuła produktu nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Dzięki temu producentowi udało się uzyskać produkt o pełnej wodo- oraz paroszczelności, który dodatkowo charakteryzuje się ponadprzeciętną elastycznością. Stopień jego odkształcania się kształtuje się na poziomie aż 25%, dzięki czemu silikon świetnie sprawdzi się także w miejscach narażonych na przemieszczanie się elementów konstrukcyjnych. Produkt może być stosowany do uszczelniania elementów wykonanych ze szkła, płytek ceramicznych oraz anodyzowanego aluminium. Z kolei po uprzednim zagruntowaniu preparatem Primer FD silikon sanitarny Mapesil zyskuje perfekcyjną przyczepność również na drewnie, metalu, powłokach malarskich, gumie, a także plastiku. Ta ogromna wszechstronność sprawia, że produkt ten sprawdzi się zarówno w łazience, jak i w kuchni, saunie czy też w otoczeniu basenów krytych i odkrytych.

Produkt sprzedawany jest w solidnych tubach wyposażonych w praktyczne dozowniki, które w duecie z dedykowanymi pistoletami umożliwiają precyzyjną aplikację silikonu nawet w wąskich spoinach o nieregularnych kształtach. Silikon firmy Mapei szybko wysycha i perfekcyjnie dopasowuje się do kształtów wypełnianych spoin. Produkt cechuje się wysoką tolerancją na wahania temperatury otoczenia – silikon Mapesil doskonale znosi temperatury z zakresu od minus 40, do plus 180 stopni Celsjusza. Z tego powodu silikon perfekcyjnie spełnia swoją rolę także na zewnątrz, gdzie niestraszne mu ujemne temperatury w okresie zimowym czy też opady atmosferyczne. Formowanie i wygładzanie powierzchni spoin silikonowych jest wyjątkowo łatwe i nie wymaga używania żadnych specjalistycznych narzędzi – świetnie sprawdzi się w tym celu zwykła wilgotna szmatka. Również późniejsze czyszczenie spoin nie wymaga użycia drażniących detergentów.

Silikon sanitarny Mapesil zdecydowanie zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów. Jego fenomenalne właściwości sprawiają, że zarówno jego aplikacja, jak i późniejsze użytkowanie nie sprawiają żadnych problemów. Zdecydowanie polecamy ten produkt wszystkim osobom poszukujących najwyższej klasy rozwiązań, jeśli chodzi o wykończenie łazienki bądź kuchni. Jedyna ocena, jaką w związku z tym możemy mu wystawić, to zasłużona dziesiątka.

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak filmów do wyświetlenia

 Zobacz filmy z naszego kanału123budujemy.pl.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje