Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Silikon TYTAN do akwarium

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: TYTAN do akwariów
 
Producent: Selena
 
Klasyfikacja: silikon szklarski
 
Specyfikacja: Rodzaj silikon szklarski Kolor bezbarwny Przeznaczenie wewnętrzne, zewnętrzne Konsystencja pasta Gęstość 1.03 g/ml Czas schnięcia 3,0 mm na dobę Czas obróbki 10-20 min Czas pełnego utwardzenia zależy od temp. otoczenia, grupości spoiny i wilgotności
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


szybki czas schnięcia, łatwość aplikacji

Minusy


brak


Silikon do akwariów marki TYTAN przeznaczony jest głównie jak sama nazwa wskazuje do klejenia i uszczelniania akwariów. Nie oznacza to jednak, że ogranicza się on wyłącznie do tego jednego zastosowania – przy jego pomocy możemy uszczelniać także inne konstrukcje wykonane ze szkła. Ów uszczelniacz tworzy bardzo elastyczne połączenie, które bardzo szybko się utwardza. Po utwardzeniu nabiera ono dodatkowych […]

1
Opublikowany 2 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest silikon renomowanej i powszechnie znanej marki TYTAN przeznaczony do uszczelniania akwariów i innych elementów szklanych.
 

Silikon do akwariów marki TYTAN przeznaczony jest głównie jak sama nazwa wskazuje do klejenia i uszczelniania akwariów. Nie oznacza to jednak, że ogranicza się on wyłącznie do tego jednego zastosowania – przy jego pomocy możemy uszczelniać także inne konstrukcje wykonane ze szkła. Ów uszczelniacz tworzy bardzo elastyczne połączenie, które bardzo szybko się utwardza. Po utwardzeniu nabiera ono dodatkowych właściwości – staje się odporne na starzenie, działanie promieniowania UV oraz zmiany temperatury. Warto także wspomnieć że w miarę upływu czasu tak utworzone uszczelnienie nie kurczy się i nie pęka – jest również wolne od procesu odbarwiania. Silikon do akwariów TYTAN doskonale przylega do wszelkich powierzchni nieporowatych: szkło, ceramika, aluminium oraz inne metale i wiele wiele innych. Produkt jest przyjazny dla środowiska, bowiem nie zawiera w swej strukturze żadnych rozpuszczalników organicznych.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to posiada on konsystencję pasty i charakteryzuje się gęstością na poziomie 1,03 g/ml.  Silikon TYTAN wysycha i utwardza się w stosunku 3 milimetry na dobę. Jest podatny na obróbkę przez 20 minut od momentu nałożenia. Opakowanie o pojemności 310 ml. Producent udziela 12 miesięcznej gwarancji.

 
Cena, jaką zapłacimy za silikon TYTAN do akwariów jest typowa dla produktów tego typu i oscyluje w okolicach 14 złotych za opakowanie. Samo opakowanie przystosowane jest do montażu w pistolecie do silikonu. Produkt cechuje się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Na szczególny plus zasługują tutaj szybki czas schnięcia oraz łatwość aplikacji. Ocena ogólna – piątka!
 

Zapraszam do komentowania recenzji, a także do wyrażania własnych opinii na temat produktu pod wpisem!

 

Zdjęcia

zdjęcie pochodzi ze strony zowie.net

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Dominik Wysmyk

    Czy zwykły silikon sanitarny wystarczy do uszczelnienia czy tez możne się utlenić trojąc ryby ?

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)