Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Tynk cementowo-wapienny KNAUF Cover 30 kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: KNAUF Cover 30KG
 
Producent: KNAUF
 
Klasyfikacja: tynki cementowo-wapienne
 
Specyfikacja: Przeznaczenie wewnętrzne i zewnętrzne Zużycie (gr. warstwy 1 mm) 1.3 kg/m2 Grubość warstwy od 10 do 25 mm Postać handlowa - proszek do rozrobienia z wodą Czas przydatności do użycia po zmieszaniu z wodą od 5 do 7 h
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
6 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, wielkie możliwości, można go stosować praktycznie na każdym podłożu

Minusy


brak


  Tynk cementowo-wapienny Knauf Cover to tradycyjny produkt powstały w wyniku selekcji starannie dobranej mieszaniny cementu, lekkich wypełniaczy mineralnych oraz modyfikatorów mających na celu usprawnienie pracy z zaprawą. Produkt świetnie nadaje się również do stosowania w warunkach skrajnie wilgotnych.  Zaprawa tynkarska KNAUF, o której mowa, może być aplikowana zarówno ręcznie, jak i maszynowo na zewnątrz i […]

0
Opublikowany 3 grudnia 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest lekki tynk cementowo-wapienny renomowanej marki KNAUF – model Cover. Produkt jest dystrybuowany w workach o zawartości 30 kilogramów.

 

 

Tynk cementowo-wapienny Knauf Cover to tradycyjny produkt powstały w wyniku selekcji starannie dobranej mieszaniny cementu, lekkich wypełniaczy mineralnych oraz modyfikatorów mających na celu usprawnienie pracy z zaprawą. Produkt świetnie nadaje się również do stosowania w warunkach skrajnie wilgotnych.  Zaprawa tynkarska KNAUF, o której mowa, może być aplikowana zarówno ręcznie, jak i maszynowo na zewnątrz i wewnątrz budynków. KNAUF Cover doskonale zda rezultat również w przypadku wykonywania jedno lub dwuwarstwowych wypraw tynkarskich w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – takich jak chociażby łazienka. Przy jego pomocy można także wykonywać tynki podkładowe pod tynki szlachetne.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne to produkt KNAUF Cover stosować możemy praktycznie na każdym rodzaju podłoża począwszy od ścian i stropów betonowych, poprzez ściany wykonane z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych czy betonów lekkich, kończąc na tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych. Przed rozpoczęciem prac należy bezwzględnie pamiętać o tym, by podłoże na którym zamierzamy zastosować tynk KNAUF było nośne oraz wolne od kurzu i innych środków zapobiegających jego przyleganiu (np. tłuszczy). Samą zaprawę przygotowujemy w proporcjach 30 kilogramów zaprawy na 7 litrów wody i mieszamy ją przez 2-3 minuty. Nakładać ją możemy jak już wcześniej wspomniałem ręcznie (przy użyciu kielni) bądź maszynowo (za pomocą agregatów tynkarskich). Przy warstwie o grubości 1 mm produkt cechuje się zużyciem rzędu 1,3 kg/m2.  Grubość jednej warstwy nie może natomiast przekraczać 2,5 cm.

 
Cena, jaką zapłacimy za produkt nie jest wygórowana i wynosi niespełna 16 złotych za opakowanie 30 kilogramowe. Warto w tym miejscu zauważyć, że za tak atrakcyjną kwotę, nigdzie indziej nie uzyskamy tynku o takich możliwościach, jakie oferuje nam KNAUF Cover. Ocena ogólna – szóstka!
 

Zapraszam do komentowania recenzji, a także do wyrażania własnych opinii na temat produktu pod wpisem!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)