Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Tynk gipsowy KNAUF MP 75L 30kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: KNAUF MP 75L
 
Producent: KNAUF
 
Klasyfikacja: tynki
 
Specyfikacja: Średnia grubość tynku:10 mm (grubość min. 8 mm), Ciężar nasypowy:800 kg/m3, Uziarnienie:do 1,2 mm, Wydajność:100 kg = 125 l zaprawy, Zużycie:0,8 kg na mm i m2, Czas schnięcia:średnio ok. 14 dni (zależnie od grubości tynku, wilgotności powietrza w pomieszczeniu, temperatury powietrza i wentylacji), Twardość kulkowa: 8,0 N/mm2, Wytrzymałość na ściskanie: >2,5 N/mm2, Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: 1,3 N/mm2, Ciężar objętościowy:ok. 1100 kg/m3, Współczynnik oporu dyfuzyjnego µ: ok. 5, Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,28 W/mK
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
57 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka elastyczność, jednowarstwowe układanie, niski ciężar zaprawy, niska cena

Minusy


brak


Opisywany produkt to gipsowy tynk maszynowy marki KNAUF o oznaczeniu MP 75L sprzedawany m.in w opakowaniach 30 kilogramowych. Tynk ten to nic innego jak fabrycznie wymieszana sucha zaprawa gipsowa na bazie tynkarskiego gipsu z lekkimi dodatkami. Produkt nadaje się idealnie do tynkowania powierzchni betonowych czy też wapienno-piaskowych, a także do obróbki muru mieszanego i porowatych […]

1
Opublikowany 15 marca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Opisywany produkt to gipsowy tynk maszynowy marki KNAUF o oznaczeniu MP 75L sprzedawany m.in w opakowaniach 30 kilogramowych. Tynk ten to nic innego jak fabrycznie wymieszana sucha zaprawa gipsowa na bazie tynkarskiego gipsu z lekkimi dodatkami. Produkt nadaje się idealnie do tynkowania powierzchni betonowych czy też wapienno-piaskowych, a także do obróbki muru mieszanego i porowatych elementów ściennych. Tynk KNAUF MP75L posiada doskonałe właściwości w zakresie dostosowywania się do cech podłoża i jego nasiąkliwości.

P

rodukt ten cechuje się wszechstronnym zastosowaniem – idealnie nadaje się do stosowania go zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w hotelach, koszarach czy szpitalach. Świetnie zda swój rezultat także w przypadku stosowania go w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza.

T

ynk maszynowy lekki marki KNAUF posiada szereg unikatowych zalet niespotykanych w innych produktach tej kategorii. Są nimi przede wszystkim wysoka elastyczność produktu i duża wydajność materiału. Ponadto cała warstwa zaprawy nie obciąża w znaczącym stopniu ścian budynków, a dzięki prostocie jej rozprowadzania i zacierania mamy możliwość nadawania specjalnych struktur powierzchni. Do uzyskania pożądanego efektu tynkarskiego wystarczy zaaplikowanie tylko jednej warstwy. Wysycha ona (w zależności od grubości tynku, wilgotności i temperatury powietrza a także możliwości wentylacji) średnio około 14 dni.

J

eśli chodzi o działanie czynników środowiskowych to tu także tynk KNAUF radzi sobie znakomicie. Pozwala on “oddychać” ścianom – cechuje się wysoką przepuszczalnością pary wodnej. Wysoką ma również zdolność czasowego zatrzymania wody. Ogień także nie jest mu straszny – posiada klasę reakcji na ogień A1, co czyni go praktycznie niepalnym.

O

gólnie tynk gipsowy KNAUF cieszy się pozytywnymi opiniami wśród fachowców w tej branży. Szczególnie ceniony jest on za możliwość nakładania go zarówno ręcznie, jak i mechanicznie za pomocą agregatów tynkarskich. Dodatkowo jako jego atuty podkreślane są wysoka wydajność i łatwość w obróbce. Dla osób, które nie planują pokrywać warstwy tynku gładzią i farbą oznajmiam, iż tynk ten nie jest jaśniejszy od tynku tej samej firmy o oznaczeniu MP 75 (opisywany to MP 75L) wbrew temu co prezentuje sprzedawca.

 
W przypadku ceny tynk ten także zasługuje na pochwały – za tak duże opakowanie zapłacimy zaledwie 22 złote. Podsumowując, tynk gipsowy KNAUF zasługuje na najwyższą ocenę – szóstkę. Gorąco polecamy jego zakup!
 

Zdjęcia

tynkowanie maszynowe tynk knauf MP75L

tynkowanie maszynowe knauf mp75 l

tynki maszynowe

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista Tynk maszynowy Knauf MP75

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


Jeden komenatrz


  1.  
    Iwona

    Witam, a ja jestem zmartwiona jakością tynku Knauf- lekki maszynowy.Jestem w trakcie remontu kuchni gdzie użyto tego tynku, Budynek stary z 1929 ściana cegła oraz belki drewniane szachulcowa konstrukcja. Skuto stare gipsowe tynki do cegły,okazało się,po położeniu tynku Knaufa o grubości ok. 4cm po ok.1 tyg czas schnięcia oraz gipsu wykończeniowego po 3 dniach, że ściana nadal mokra a nawet zawilgotniały belki konstrukcji szachulcowej. Fachowiec zaczął przygotowywać scianę pod kafelki, obecnie po skuciu częściowym tynku Knauf dało się zauważyć mokry tynk i zawilgoconą belkę która się kruszy.Fachowiec ocenił,że przecieka instalacja wodna z sąsiadującej łazienki.Dodam,że instalacja wodna była wymieniana 2 lata temu.Remont kuchni trwa od 5 czerwca br. do chwili obecnej tj 04 lipca 2018.Temperatura w remontowanym pomieszczeniu 0d 20 -27 oC oraz 3 okna uchylane. Proszę o poradę co robić?

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)