Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

TYTAN Płynna folia – HYDRO

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: TYTAN Płynna folia HYDRO
 
Producent: TYTAN
 
Klasyfikacja: hydroizolacja
 
Specyfikacja: opakowania: 1, 2, 4, 12 kg, wydajność: 1,3-2 kg/m²
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


duże możliwości zastosowania

Minusy


brak


Płynna folia HYDRO marki TYTAN  to elastyczna i całkowicie bezspoinowa powłoka uszczelniająca. Stanowi idealne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wilgoci i przepływającej wody bez ciśnienia. Po nałożeniu tworzy trwałą powierzchnię, kryje wszelkie rysy i niedociągnięcia w podłożu, a ponadto jest niezwykle przyczepna i możemy ją z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.  Preparat TYTAN […]

0
Opublikowany 22 listopada 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest płynna folia HYDRO renomowanej marki TYTAN, specjalizującej się w artykułach chemii budowlanej. Preparat ten jest gotowym jednoskładnikowym produktem przeznaczonym w głównej mierze do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych na powierzchniach narażonych na zawilgocenie lub czasowy kontakt z wodą. Jakie charakterystyczne cechy wyróżniają go spośród produktów konkurencyjnych marek? Za chwilę się dowiecie. Zaczynajmy!

 

Płynna folia HYDRO marki TYTAN  to elastyczna i całkowicie bezspoinowa powłoka uszczelniająca. Stanowi idealne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wilgoci i przepływającej wody bez ciśnienia. Po nałożeniu tworzy trwałą powierzchnię, kryje wszelkie rysy i niedociągnięcia w podłożu, a ponadto jest niezwykle przyczepna i możemy ją z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. 

Preparat TYTAN to produkt o wielkich możliwościach. Swoje zastosowanie znajduje podczas takich prac jak bezspoinowe uszczelnianie podłoży chłonnych i porowatych, do których zaliczają się między innymi podłoża mineralne, betonowe, jastrychy, mury, tynki, płyty drewnopochodne, gipsowo-włóknowe i płyty gipsowo-kartonowe, izolacja pomieszczeń narażonych na czasowe zawilgocenie (możemy wykorzystać folię nie tylko w kuchni czy łazience, ale również na balkonie, w pralni i piwnicy), a także wykonywanie szczelnej powłoki pod okładziny wykonane z różnego rodzaju płytek ceramicznych.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej płynnej folii HYDRO marki TYTAN charakteryzuje się ona średnim zużyciem na poziomie 1 kilograma na metr kwadratowy przy 1 milimetrowej grubości warstwy. Co do samych warstw zaleca się aplikować ich co najmniej dwie, z czego każda z nich cechuje się czasem schnięcia równym 180 minut. Preparat aplikować można ręcznie przy użyciu pędzla bądź wałka. Należy pamiętać by maksymalna grubość nakładanej powłoki folii nie przekraczała 5 milimetrów. Środek wyróżnia się także gęstością na poziomie 1,5 kilograma na decymetr sześcienny i zdolnością krycia rys o głębokości do 1 milimetra. Przystąpić do prac związanych z klejeniem okładzin można podchodzić po upływie doby od aplikacji folii. 

Zaleca się by prace wykonywać w temperaturze z przedziału od +5°C do +25°C i chronić świeżo nałożoną warstwę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz działaniem wilgoci aż do momentu pełnego utwardzenia. Uzyskaną powłokę należy trwale zabezpieczyć okładziną ochronną. 

 

Cenowo produkt przedstawia się dość korzystnie. W zależności od wybranego wariantu zapłacimy odpowiednio około 25 złotych za opcję 1,2 kilograma, 71 złotych za wariant 4 kilogramowy oraz 169 złotych za największą 12 kilogramową opcję. Ocena ogólna – piątka.

 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu.

 

 

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)