Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Uszczelniacz silikonowy Soudal Bezbarwny Sanitarny 310ml

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Soudal Bezbarwny Sanitarny 310 ml
 
Producent: Soudal
 
Klasyfikacja: Uszczelnianie, silikony
 
Specyfikacja: bezbarwny silikon sanitarny, opakowanie: 310 ml
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
14 wszystkich głosów

 

Plusy


elastyczność, łatwość użycia, gęstość, dobra przyczepność, niska cena

Minusy


wydajność opakowania, wykruszanie się


Opisywanym produktem jest uszczelniacz silikonowy marki Soudal. Jest to bezbarwny silikon sanitarny o objętości 310 mililitrów. Produkt jest niezwykle elastyczny. Cechuje się niezwykłą przyczepnością bez względu na to, czy podłoże posiada pory czy też nie. Swe zastosowanie znajdzie zatem w uszczelnianiu cegły, ceramiki czy porcelany – ale także drewna i szkła. Nie nadaje się natomiast […]

0
Opublikowany 10 marca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Opisywanym produktem jest uszczelniacz silikonowy marki Soudal. Jest to bezbarwny silikon sanitarny o objętości 310 mililitrów. Produkt jest niezwykle elastyczny. Cechuje się niezwykłą przyczepnością bez względu na to, czy podłoże posiada pory czy też nie. Swe zastosowanie znajdzie zatem w uszczelnianiu cegły, ceramiki czy porcelany – ale także drewna i szkła. Nie nadaje się natomiast do stosowania na tworzywach PCV i akrylowych (wannach, brodzikach).

S

ilikon cechuje się wysoką odpornością na długotrwałe działanie wilgoci. Świetnie radzi sobie z pleśnią – w swej strukturze posiada substancje pleśniobójcze. Stosować go możemy również w systemach wentylacyjnych i chłodniach. Jak więc widać jest to produkt wszechstronnego zastosowania.

N

iestety według opinii kupujących produkt ten nie jest zbyt wydajny jak na swoją cenę. Wydziela także intensywny nieprzyjemny zapach. Poza tymi drobnymi minusami silikon ogólnie jest bardzo dobrze przez nich oceniany.  W szczególności ceniony jest za szybkość schnięcia i elastyczność. Ponadto jest łatwy w użyciu i bardzo dobrze trzyma się podłoża nawet poddany długotrwałemu działaniu wilgoci (w kuchni lub łazience).

 
Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za opisywany produkt waha się w granicach kilkunastu złotych. Podsumowując wszystkie wady i zalety silikonu sanitarnego Soudal zasługuje na solidną czwórkę z plusem.
 

Zdjęcia

Soudal silikon sanitarny kuchnia łazienka

Filmy

Playlista filmów “Silikony

przedstawiających test silikonów wykonany przez użytkownika youtube “Kermitas”

 

Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)