Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Wiertarko wkrętarka Black & Decker 10.8V Ultra Compact Li-Ion

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker EGBL108KB
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: Wiertarko wkrętarki
 
Specyfikacja: - napięcie zasilania - 10,8 V - akumulator litowo-jonowy - pojemność akumulatora - 1,3 Ah - wielkość uchwytu - 10 mm - udar - brak - liczba ustawień momentu obrotowego - 11 - maksymalna średnica wiercenia w poszczególnych materiałach: drewno - 25 mm, stal - 10 mm - obroty w lewo - prędkość obrotowa - 0-600 obr./min. - maksymalny moment obrotowy - 24 Nm
 
Narzędzia Budowlane:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


zwarta kompaktowa budowa, niewielka waga

Minusy


brak udaru, ubogie wyposażenie standardowe


Wiertarko-wkrętarka Black & Decker 10.8 Ultra Compact Li-Ion to produkt o niezwykle zwartej – kompaktowej jak mówi nazwa urządzenia – budowie. Narzędzie charakteryzuje się niewielką wagą co jest szczególnie pożądaną cechą jeśli chodzi o wiercenie i wkręcanie podczas prac na wysokości czy w miejscach o utrudnionym dostępie. Wspomniany we wstępie akumulator litowo-jonowy stanowiący źródło zasilania wkrętarki posiada […]

0
Opublikowany 15 czerwca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest wiertarko-wkrętarka bardzo popularnej, w ostatnim czasie, marki elektronarzędzi Black & Decker. Model, któremu poświęcimy dzisiaj swój czas to EGBL108KB – 10.8 Ultra Compact Li-Ion. Z samej nazwy produktu możemy już wywnioskować, że mamy do czynienia z urządzeniem akumulatorowym. Czym jeszcze charakteryzuje się nasze narzędzie? O tym szerzej dowiecie się z tego właśnie wpisu. Zaczynamy!
 

Wiertarko-wkrętarka Black & Decker 10.8 Ultra Compact Li-Ion to produkt o niezwykle zwartej – kompaktowej jak mówi nazwa urządzenia – budowie. Narzędzie charakteryzuje się niewielką wagą co jest szczególnie pożądaną cechą jeśli chodzi o wiercenie i wkręcanie podczas prac na wysokości czy w miejscach o utrudnionym dostępie. Wspomniany we wstępie akumulator litowo-jonowy stanowiący źródło zasilania wkrętarki posiada pojemność 1,3 Ah. Podczas nieużywania wkrętarki pozwala na utrzymanie stopnia naładowania w 80 procentach nawet do 90 dni po naładowaniu.

Zajmijmy się jednak aspektami technicznymi opisywanego produktu. Kupując urządzenie Black & Decker, w wyposażeniu standardowym znajdziemy samą wkrętarkę, zapasowy akumulator oraz zgrabny i poręczny kuferek do przechowywania naszego narzędzia. Wyposażenie może nie jest imponujące i nawet to, że mamy do czynienia z produktem z półki medium tego nie usprawiedliwia – konkurencja daje tutaj dużo więcej dodatków. Co do samego działania narzędzia nie mamy już żadnych zastrzeżeń. Produkt wyposażono w 11 pozycyjne sprzęgło zapewniające doskonałą kontrolę pracy w czasie wiercenia i wkręcania w drewnie, metalu i plastiku. Zmienna prędkość obrotów pozwala z kolei na utrzymanie optymalnej kontroli podczas wykonywanej pracy. Jeśli chodzi o dodatkowe usprawnienia i komfort użytkowania wkrętarki warto wspomnieć o wyposażeniu jej w specjalny uchwyt antypoślizgowy zapewniający niezwykle ergonomiczny, pewny chwyt urządzenia w każdej sytuacji.

Nadeszła pora na zaprezentowanie danych technicznych recenzowanego produktu. Po głębszym zapoznaniu stwierdzam, że nie wyróżniają się one znacząco spośród konkurencyjnych narzędzi tego typu. Spójrzcie sami:

– napięcie zasilania – 10,8 V

– akumulator litowo-jonowy

– pojemność akumulatora – 1,3 Ah

– wielkość uchwytu – 10 mm

– udar – brak

– liczba ustawień momentu obrotowego – 11

– maksymalna średnica wiercenia w poszczególnych materiałach: drewno – 25 mm, stal – 10 mm

– obroty w lewo

– prędkość obrotowa – 0-600 obr./min.

– maksymalny moment obrotowy – 24 Nm

 
Wiertarko-wkrętarka Black & Decker 10,8 V Ultra Compact Li-Ion oprócz kompaktowej budowy, niewielkiej wagi oraz dobrze spasowanej konstrukcji nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Wyposażenie standardowe nie należy do bogatych, podobnie jak osiągi narzędzia, które są całkiem przyzwoite jednak nie oszałamiające. Zabrakło tu również takich funkcji jak chociażby udar. Jeśli chodzi o cenę urządzenia również nie ma wodotrysków – wydamy na nią przyzwoitą kwotę niespełna 430 złotych. Ocena ogólna – czwórka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Źródła: Grafika Google, Black & Decker

Zdjęcia

wkretarka bd opinie, jaka wkretarka na baterie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)