Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Wykończeniowa masa szpachlowa Śnieżka ACRYL PUTz FINISH – 27Kg

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Śnieżka ACRYL PUTz FINISH 27 Kg
 
Producent: Śnieżka
 
Klasyfikacja: masy szpachlowe, prace wykończeniowe
 
Specyfikacja: opakowanie - 27 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
4.5


Wasza ocena
3 wszystkich głosów

 

Plusy


idealna gładkość, łatwa aplikacja, korzystna cena

Minusy


skłonność do pękania i kurczliwości, długi czas schnięcia przy wypełnianiu większych ubytków


        Masa szpachlowa ACRYL PUTz FINISH jest najwyższej jakości wyrobem przeznaczonym do końcowych prac wykończeniowych powierzchni ścian i sufitów. Dzięki swojej unikatowej strukturze gładź ta stosowana być może metodą ręczną i maszynową. Głównym atutem masy ACRYL PUTz FINISH jest zachowywanie przez nią stałej konsystencji przez cały czas stosowania – dzięki tej właściwości […]

2
Opublikowany 6 października 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest wykończeniowa masa szpachlowa firmy Śnieżka ze spopularyzowanej ostatnio medialnie linii ACRYL PUTz FINISH. Recenzowany wariant to opakowanie 27 kilogramowe.

 

 

 

 

 

Masa szpachlowa ACRYL PUTz FINISH jest najwyższej jakości wyrobem przeznaczonym do końcowych prac wykończeniowych powierzchni ścian i sufitów. Dzięki swojej unikatowej strukturze gładź ta stosowana być może metodą ręczną i maszynową. Głównym atutem masy ACRYL PUTz FINISH jest zachowywanie przez nią stałej konsystencji przez cały czas stosowania – dzięki tej właściwości opisywany produkt nadaje się do użycia przez długi okres czasu. Masa szpachlowa Śnieżka szczelnie zamknięta jest przydatna do użytku nawet do 18 miesięcy.

J

ak zwykle w moich recenzjach nadeszła pora na aspekty techniczne opisywanego produktu – tym razem również nie mogło być inaczej. Masa szpachlowa Śnieżka ACRYL PUTz FINISH charakteryzuje się prostotą w obróbce po wyschnięciu oraz śnieżnobiałą i idealnie gładką do malowania powierzchnią. Ponadto produkt wysychając nie traci swoich wysokich parametrów wytrzymałościowych. Szpachlówka ACRYL PUTz FINISH przeznaczona jest do stosowania wewnątrz lokalowego. Nadaje się do zastosowania na podłożach betonowych, gipsowych, gipsowo-kartonowych oraz cementowo-wapiennych. Nie należy z kolei stosować opisywanej masy szpachlowej w pomieszczeniach gdzie ich stała wilgotność powietrza przekracza 70%.

 
Jeśli chodzi o opinie fachowców, spotkałem się mieszanymi zdaniami w temacie opisywanej masy szpachlowej Śnieżka. Z jednej strony ceniona jest za łatwość aplikacji i szlifowania, a także idealną gładkość ścian. Z drugiej zaś gani się ją za wysoką kurczliwość i skłonność do pękania zwłaszcza przy dużych warstwach. Nie poleca się jej także do wypełniania głębszych ubytków z uwagi na wolny czas wysychania. Cena za opisywany wariant 27 kg wynosi niespełna 60 złotych – to duży plus w porównaniu z konkurencyjnymi produktami tego segmentu rynku. Ocena ogólna – czwórka z plusem!
 

Zapraszam do komentowania wpisu i własnej oceny produktu!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze


 1.  
  janek

  Ja zakupiłem tę gładź i w weekend zaczynam robotę. Trochę się obawiam, bo nigdy nie wygładzałem całych ścian, max co robiłem to stosowałem trochę gipsu jako wypełniacza. Słyszałem, że to dobry produkt i początkujący da sobie radę, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Ocenę wystawiam bo muszę. :)
  •  
   grzegorz

   Wygładzenie nie sprawia jako tako problemów, chodzi o to, że przy całej ścianie robiąc to ręcznie się niepotrzebnie wymęczysz. Pożycz od kogoś szlifierkę żyrafę, koniecznie weź maskę by się tego kurzu nie nawdychać i wszystko będzie ok. Szczególnie, że już jakieś doświadczenie to masz.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)