Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Wyrzynarka Makita 4351FCT

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Makita 4351FCT
 
Producent: Makita
 
Klasyfikacja: wyrzynarki
 
Specyfikacja: Moc: 720 W Liczba skoków: 800-2800 min-1 Napięcie zasilania: 230 V Głębokość cięcia: 135 mm Kąt odchylenia od pionu: 45 ° Długość skoku: 26 mm
 
Narzędzia Budowlane: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
43 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka precyzja, doskonałe wykonanie, dobra regulacja, komfortowa obsługa

Minusy


cena


Wyrzynarka Makita 4351FCT wyposażona została także w system wydmuchu wiórów z linii cięcia. Poprzez zastosowanie w jej budowie mechanizmu balansowego narzędzie generuje niski poziom hałasu i wibracji. Brzeszczot wymieniany jest bez użycia dodatkowych narzędzi. Makita posiada ponadto 4-stopniową regulację ruchu podcinającego – ma to na celu możliwie jak najlepszą optymalizację prędkości przecinania. Podstawa narzędzia odchylana jest w […]

0
Opublikowany 31 maja 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
O

pisywanym produktem jest wyrzynarka marki Makita model 4351FCT. Zasilana jest napięciem elektrycznym 220/230 V zaś jej moc mianowana jest na 720 W. Na wyposażenie standardowe w tym przypadku składają się: płyta ślizgowa, klucz, komplet brzeszczotów, zabezpieczenie przed wyrywaniem wiórów oraz kufer transportowy. Podstawa narzędzia Makita wykonana została w całości z aluminium – rękojeść z kolei wykonana jest z tworzywa antypoślizgowego i jest typu grzybkowego – chwytamy ją za korpus.

 

Wyrzynarka Makita 4351FCT wyposażona została także w system wydmuchu wiórów z linii cięcia. Poprzez zastosowanie w jej budowie mechanizmu balansowego narzędzie generuje niski poziom hałasu i wibracji. Brzeszczot wymieniany jest bez użycia dodatkowych narzędzi. Makita posiada ponadto 4-stopniową regulację ruchu podcinającego – ma to na celu możliwie jak najlepszą optymalizację prędkości przecinania. Podstawa narzędzia odchylana jest w obie strony pod kątem 45 stopni. Oprócz tego produkt posiada przyłącze umożliwiające podłączenie zewnętrznego dodatkowego urządzenia pochłaniającego wygenerowane pyły podczas pracy.

J

eśli chodzi o aspekty techniczne to jak już wcześniej wspomniano wyrzynarka Makita 4351FCT posiada moc 720 W. Jej maksymalna prędkość skokowa wynosi 2800 jednostek na minutę. Długość skoku brzeszczotu wynosi z kolei 26 milimetrów. Jeśli chodzi o zdolności cięcia wyrzynarki poszczególnych materiałów to w drewnie wartością tą jest 135 mm, natomiast w stali 10 mm. Prędkość obrotowa urządzenia regulowana jest elektronicznie. Brzeszczot można ustawić zaś w 4 różnych wariantach pracy wahadłowej. Do dodatkowych funkcji wyrzynarki Makita zaliczają się blokada ON/OFF, regulacja pochylenia podstawy, pokrętło ustawiania obrotów, a także układ zapewniający stałą prędkość pracy urządzenia pod obciążeniem.

 
Wyrzynarka Makita 4351FCT na forach internetowych ceniona jest przez swoich użytkowników w szczególności za wygodę i jakość pracy oraz bezawaryjność. Na szczególne pochwały zasługuje jakość wykonania narzędzia – są to doskonale spasowane materiały – pełen profesjonalizm. Jedyną wadą opisywanej wyrzynarki jest dla niektórych zbyt wysoka cena – ponad 750 złotych (serwisy typu Allegro oferują urządzenie nawet za 660 złotych). Jednak według mnie warto jest zapłacić nawet taką kwotę w zamian za gwarancję doskonałego cięcia materiałów przez długie lata. Ocena – piątka!
 
 

ZdjęciaDodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Wyrzynarka Makita 4351FCT

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)