Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Zaprawa klejąca do styropianu KREISEL TERMOFIX 1

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: KREISEL TERMOFIX 1
 
Producent: KREISEL
 
Klasyfikacja: kleje do termoizolacji
 
Specyfikacja: opakowanie: 25 kg
 
Materiały Budowlane:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


bardzo niska cena, bardzo dobre parametry

Minusy


brak


KREISEL TERMOFIX 1 swoje zastosowanie znajdzie podczas klejenia styropianowych płyt izolacyjnych bezpośrednio do zewnętrznych ścian ocieplanych budynków. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża i płyt styropianowych. Z powodzeniem może być stosowany na takich powierzchniach jak: betony zwykłe, mury wykonane z elementów ceramicznych, podłożach silikatowych, betonowych, a także wykonanych z betonów lekkich kruszywowych i komórkowych. Nie ma […]

0
Opublikowany 20 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest zaprawa klejąca do styropianu TERMOFIX 1 popularnej marki artykułów budowlanych KREISEL. Klej dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Przyjrzyjmy się z bliska jego unikatowym możliwościom. Zaczynajmy!
 

KREISEL TERMOFIX 1 swoje zastosowanie znajdzie podczas klejenia styropianowych płyt izolacyjnych bezpośrednio do zewnętrznych ścian ocieplanych budynków. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża i płyt styropianowych. Z powodzeniem może być stosowany na takich powierzchniach jak: betony zwykłe, mury wykonane z elementów ceramicznych, podłożach silikatowych, betonowych, a także wykonanych z betonów lekkich kruszywowych i komórkowych. Nie ma również najmniejszych przeciwwskazań przed stosowaniem go na powierzchniach surowych, otynkowanych lub ścianach pokrytych powłokami malarskimi.

Po słowie wstępu warto odnieść się do aspektów technicznych recenzowanego produktu. Jak wyżej wspomniałem klej KREISEL TERMOFIX 1 dystrybuowany jest w workach o masie 25 kilogramów. Charakteryzuje się przyzwoitym stopniem zużycia na poziomie 5 kilogramów na metr kwadratowy powierzchni. Produkt przystosowany został do aplikacji ręcznej w temperaturze mieszczącej się w przedziale od 5 do 25 stopni Celsjusza. Wracając do samego stosowania zaprawy, płyty izolacyjne przyklejone przy jej użyciu wymagają dodatkowego mocowania kołkami rozprężnymi. Okres przydatności kleju wynosi 1 rok.

 
Klej do styropianu KREISEL TERMOFIX 1 recenzowany jest przez użytkowników jako produkt doskonałej jakości, o świetnej przyczepności. Jak jednak wiadomo, w powszechnej mentalności przeciętnego Kowalskiego skoro klej jest świetny ma wszystko świetnie trzymać, kołki są niepotrzebne i można nim kleić wełnę mineralną. Otóż muszę takich fachowców wyprowadzić z błędu. Zaprawa przeznaczona jest jak sama nazwa wskazuje do mocowania płyt termoizolacyjnych ze styropianu – do innych materiałów stosuje się przystosowane do nich kleje. Co do użycia kołków opinie są podzielone – płyty będą się stabilnie trzymały bez nich, jednak osobiście nie rezygnowałbym z ich zastosowania. Cenowo produkt przedstawia się bardzo atrakcyjnie – recenzowany wariant kosztuje na ten moment zaledwie 11,40 złotych za sztukę w sieci sklepów LEROY MERLIN. Ocena ogólna – szóstka!
 

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)