Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Dirt Devil Centec “Odkurzacz z Lidla”

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dirt Devil Centec 2300 W
 
Producent: Dirtdevil USA, dystrybucja: Lidl
 
Klasyfikacja: odkurzacze, urządzenia sprzątające
 
Specyfikacja: waga: 5,3 kg, moc: 2300 W, zasilanie: 230 V
 
Sprzęt:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
64 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra moc, atrakcyjny stosunek jakości do ceny, brak potrzeby wymiany worków

Minusy


dość głośny


Dirt Devil Centec bardziej rozpoznawalny pod nazwą “odkurzacz z Lidla” (i tak też go będę nazywał) jest cyklonowym odkurzaczem bezworkowym o ponadprzeciętnej mocy 2300 W – większość tego typu marketowych urządzeń bazuje na mocy z przedziału 1400-2000 W, zaś ich konstrukcja na ogół nie różni się od siebie w bardziej znaczącym stopniu. “Odkurzacz z Lidla” […]

7
Opublikowany 5 kwietnia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest odkurzacz Dirt Devil Centec dystrybuowany przez sieć marketów spożywczo-przemysłowych Lidl. Urządzenie należy do niższej półki cenowej, jednak pomimo tego pretenduje na miano jednego z ciekawszych odkurzaczy dotychczas dostępnych w tego rodzaju dystrybucji (mam tu na myśli sprzedaż w marketach, a nie zaś w sklepach i sieciówkach RTV/AGD). O tym jakie cechy wyróżniają go spośród konkurencji opowiem szerzej na łamach tego wpisu. Zaczynajmy!
 

Dirt Devil Centec bardziej rozpoznawalny pod nazwą “odkurzacz z Lidla” (i tak też go będę nazywał) jest cyklonowym odkurzaczem bezworkowym o ponadprzeciętnej mocy 2300 W – większość tego typu marketowych urządzeń bazuje na mocy z przedziału 1400-2000 W, zaś ich konstrukcja na ogół nie różni się od siebie w bardziej znaczącym stopniu. “Odkurzacz z Lidla” to wydajne urządzenie wyposażone w płynną, elektroniczną regulację siły ssania, wpływające na energooszczędność odkurzania. Dirt Devil Centec to konstrukcja kryjąca w sobie unikatowe możliwości. Na szczególne wyróżnienie zasługują technologia Single Cyclone – sprzątanie bez worków z dużą wydajnością oraz znana z wyżej pozycjonowanej półki cenowej szczotka Turbo, której nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba.

Z innych bardziej lub mniej znaczących cech “odkurzacza z Lidla” warto wspomnieć o chromowanej rurze teleskopowej z nacięciami do indywidualnej regulacji wysokości i uchwycie na akcesoria, wygodnym systemie parkowania, dużej sile ssącej, sporej długości kablu zasilającym (5 metrów), włączaniu/wyłączaniu i zwijaniu kabla za pomocą przycisku nożnego, jak również o pyłoszczelnym opróżnianiu urządzenia po naciśnięciu przycisku na jego obudowie. Na uwagę zasługuje również możliwość mycia filtra centralnego odkurzacza.

Jeśli chodzi o aspekty praktyczno-techniczne recenzowanego sprzętu, odkurzacz charakteryzuje się standardowymi gabarytami. Waży stosunkowo niewiele bo tylko 5,3 kilograma, zaś jego całkowite wymiary są równe 41 x 29 x 33 centymetrów. Jak wyżej wspomniałem całkowita moc urządzenia mianowana jest na 2300 W (moc nominalna wynosi z kolei 1800 W). Pojemnik na nieczystości cechuje się z kolei pojemnością 1,5 litra. Standardowe wyposażenie urządzenia Dirt Devil Centec zasługuje na pochwałę. Znajdziemy w nim wszystko to, co jest potrzebne do efektywnego sprzątania powierzchni naszych domów i mieszkań. W jego skład wchodzą takie elementy jak: ssawka do podłóg z przełącznikiem, szczotka do parkietu, szczotka Turbo, ssawka szczelinowa, szczotka do mebli, rura teleskopowa, filtr, uchwyt na osprzęt oraz bardzo intuicyjna instrukcja obsługi.

Podchodząc do sedna artykułu i pytania czy urządzenie jest godne polecenia z całym szacunkiem dla producentów mogę powiedzieć, że tak! Co prawda w sieci napotkać można sporą ilość niepochlebnych komentarzy na temat trwałości urządzenia i zastosowanych weń komponentów, jednak ciężko jasno i jednoznacznie określić czy każda z tych wypowiedzi jest rzetelna i prawdziwa, czy może jest typowym hejtem, często spotykanym na wielu portalach bez względu na tematykę. Równie dużo co negatywnych komentarzy jest też tych pozytywnych – nierzadko są one do siebie zupełnie opozycyjne – niektórzy użytkownicy korzystają z urządzenia z powodzeniem od 2-3 lat. To wszystko pokazuje jak bardzo odmienni od siebie są konsumenci. W mojej opinii nie można wymagać od urządzenia z niższej klasy cudów. Dirt Devil Centec swoją jakością wykonania i jakością pracy zostawia marketową konkurencję daleko w tyle. Cenowo prezentuje się od niej nieznacznie drożej – koszt jego zakupu wynosi w przybliżeniu 250 złotych. Ocena ogólna – mocna piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia


Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

 zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

na naszym kanale YT 123budujemy.com

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


7 komentarzy


 1.  
  ela

  Odkurzacz Dirt Dewil o mocy 2300W sprzedawany był w Lidlu w 2014r i rzeczywiście sprzęt był godny polecenia. Natomiast w kwietniu 2015r. LIDL miał w sprzedaży odkurzacze tak samo wyglądające ale o mocy 1400 W…… i może wypadałoby cokolwiek napisać na temat tego sprzętu. Odnośnik “dirt dewil centec 1400 W” odsyła nas znów do opisu odkurzacza o mocy 2300 W. Po co pisać o sprzęcie, który już nie jest dostępny w sprzedaży?
  •  
   ola

   witam
   zakupiłam odkurzacz o mocy 2300W.
   mam jeden problem z nim (jest to mój pierwszy bezrowkowy odkurzacz )
   jak wlatują brudy do pojemnika tam jest taki filtr (plastikowe siteczko) owszem- pył, piasek wciąga się ale włosy to istna masakra -- oplątują się wokół tego filtra i jak się od razu tego nie wyczyści to przy drugim odkurzaniu te otworki filtra sa tak zatkane włosami które owijają się wokół filtra ze brud cały kurz osadza się na tym białym filtrze silnika…trochę to bezsensu
  •  
   Lak

   Witam
   Odkurzacz o mocy 1400 to “masakra”. Nadaje się dla łysych bez dywanów. To jest odkurzacz, którym można sprzątnąć kilka okruszków z terakoty lub paneli.
   -- filtr na okrągło się zatyka (nie tylko włosami)
   -- co 10-15 minut odkurzania trzeba rozkładać cały filtr i czyścić
   -- po kilku miesiącach używania spada moc, że śmieci trzeba ganiać
   A wymagań dużych nie mam wcześniej używałem Manty za 100zl jakość akcesoriów może była gorsza, ale przynajmniej siła ssania była duża i się odkurzało a nie ciągle zajmowało filtrem.
 2.  
  Roman

  gdzie można dokupić filtr do odkurzacza Dirt Devil Centec -- product code 55-11?
 3.  

  Odkurzacz całkiem wydajny ale bardzo często trzeba przedmuchiwać filtry by w pełni odczuwać jego moc. Także sprężarka powietrza (kompresor) obowiązkowa w domu.
 4.  
  Warsawman

  A mi pasuje pod każdym względem. Wciąga brudy że aż miło.
  UWAGA!! Jak się zagapisz to może wciągnąć twoje najskrytsze myśli.

  A tak poważnie -- jest wydajny, efektywny, skuteczny. Z przyjemnością go używam, a czyszczenie pojemnika to pestka.
 5.  
  Kicaj22

  Gdzie można kupić zapasowy filtr ?

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)