iRobot Braava 320

Po recenzji starszej siostry nadeszła kolej na porównanie do niej jej małej, lecz równie silnej alternatywy. Dzisiejszym recenzowanym produktem jest robot sprzątający iRobot Braava 320, przeznaczony do mopowania różnego typu podłóg. Urządzenie jest recenzowane przez producenta jako komplementarne rozwiązanie do codziennego dbania o czystość podłóg w celu ich stałego zabezpieczenia przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Jak owe poważne obietnice znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Co odróżnia 320-stkę od jej bardziej doposażonej siostry? Za chwilę się przekonacie. Zapraszam do przeczytania recenzji.

irobot braava 320 opinie cena

iRobot Braava 320, jak już zdążyliście się domyśleć to mniej znany kuzyn popularnego modelu iRobot Roomba 880 i – jak już wyżej wspominałem – siostrzany model do recenzowanej niedawno Braavy 380. Jej główną domeną również jest mopowanie. Brak niektórych funkcji w porównaniu do 380-tki wcale nie ujmuje prestiżu Braavie 320. Jest wręcz PRZECIWNIE! Robot daje nam pełną wygodę w dysponowaniu czasem. Podłoga sama się sprząta, a my możemy w tym czasie zająć się przygotowywaniem obiadu lub pozwolić sobie na odrobinę lenistwa. Naszym zerowym nakładem pracy porządki i szereg innych czynności zostają wykonane na czas. I wilk syty, i owca cała.

No dość już tych wzruszeń – czas zająć się tematem na poważnie. iRobot Braava 320 analogicznie do wyższego modelu do pracy używa specjalnie zaprojektowanych ściereczek wykonanych z mikrofibry. Są one przystosowane do mopowania na mokro i na sucho. Z powodzeniem stosować je można setki razy i nie wpłynie to na jakość wykonanych porządków. Istnieje także możliwość wykorzystania jednorazowych ściereczek (takich jak produkty marki Swiffer). Jak to działa? Działa to w dwóch przyjaznych trybach – suchym i mokrym. Całe nasze zadanie ogranicza się wyłącznie do umieszczenia ściereczki w preferowanym miejscu, ustawienia Braavy 320 i wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Opcje do wyboru tak samo jak w przypadku robota Braava 380 są dwie: przycisk odpowiadający za zamiatanie i drugi odpowiedzialny za mopowanie. Cała reszta leży w roli naszego małego mistrza. W trybie pracy na sucho Braava 320 dokładnie zamiata zbierając z powierzchni podłogi brud, kurz, sierść czy włosy. Tryb mokry to z kolei precyzyjne mopowanie przy użyciu wilgotnej ściereczki dedykowane grubszym zabrudzeniom.

ściereczki do irobot braava 320Przyjrzyjmy się urządzeniu jeszcze bliżej. Przy uruchomionym trybie zamiatania Braava 320 używając ściereczki do pracy na sucho zbiera zanieczyszczenia poruszając się w liniach prostych. Tryb mopowania, z użyciem ściereczki do pracy na mokro, zmienia zachowanie urządzenia i  te sprząta powierzchnię ruchami przód-tył. Jeśli na swojej drodze napotka przeszkodę decyduje w jaki sposób ma ją pokonać. Ma ku temu dwa rozwiązania: albo sprząta wokół niej kontynuując pracę dalej wyznaczoną ścieżką, albo zawraca, w celu dotarcia do tego miejsca później. Jeśli chodzi o rodzaj podłoża, na jakim możemy zastosować recenzowane urządzenie, to podobnie jak iRobot Braava 380, również 320-stka bez najmniejszego kłopotu wyczyści wszystkie rodzaje powierzchni twardych, takich jak chociażby różnego typu płytki ceramiczne i kamienne, gresy, linoleum czy szczelne drewniane parkiety. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom Braava 320 sprząta pod sofami, stołami, łóżkami, kredensami docierając także w wąskie przestrzenie, gdzie ciężko jest wkroczyć czymś innym. Kwadratowy kształt urządzenia sprawia, że nie straszne są mu kurz i brud gromadzący się w trudno dostępnych narożnikach oraz wzdłuż ścian. Braava 320 do porządków wykorzystuje zaawansowaną technologię, stosowaną w lotnictwie. ładowarka do irobot braava 320Dzięki wykorzystaniu w budowie szeregu inteligentnych czujników iRobot Braava 320 jest w stanie czyścić podłogę wzdłuż ścian, wokół mebli oraz w rogach pomieszczeń, unikając przy tym upadku ze schodów czy zniszczenia dywanów. Co do samego sposobu czyszczenia powierzchni iRobot Braava 320 jest nieco mniej wydajna od starszej siostry. Mopując na sucho, Braava 320 pokryje nawet 74 m2 w jednym cyklu sprzątania. Mopując na mokro, Braava 320 pokryje do 23 m2, koncentrując się na mniejszym obszarze, dopóki ściereczka jest wciąż mokra. Podobnie do wyżej pozycjonowanego modelu Braava 320 także wykorzystuje do nawigacji po powierzchni innowacyjną technologię NorthStar, którą opisywałem w poprzedniej recenzji.

iRobot Braava 320 w porównaniu do starszej siostry nie ma niestety wbudowanego systemu Pro-Clean. Nie został on jednak zubożony o system Cliff Detect będący czujnikiem wykrywania uskoków czyszczonej powierzchni pozwalającym na ominięcie Braavie takich elementów jak dywaniki, dywany czy schody. Niezmienione pozostały także kompaktowe wymiary urządzenia, technologia czyszczenia poruszając się przy ścianach i w narożnikach oraz innowacyjny zderzak z dotykowym czujnikiem. iRobot Braava 320 po skończeniu pracy sam powraca do miejsca, w którym ją zaczął i automatycznie się wyłącza. Akumulator Braavy 320 to uboższe rozwiązanie w porównaniu do droższej 380-tki. Wystarcza on na wykonanie 3 godzin pracy na sucho i 2 godzin mopowania na mokro. Samo ładowanie trwa z kolei bardzo długo i wynosi aż 12 godzin. Zdecydowany minus.

opinie irobot braava 320

Cenowo, iRobot Braava 320 wypada korzystniej od droższej 380-tki, jednak w tym wypadku uważam, że koszt nie idzie w parze z możliwościami i pozostawia pewien niedosyt. Na zakup urządzenia należy przeznaczyć 949 złotych. Są to dość duże pieniądze, jak za tego typu urządzenie. Decydując się na taki wydatek warto nie oszczędzać na funkcjonalności i dopłacić do droższego modelu. Ocena ogólna – cztery z plusem.

Źródła: iRobot – oficjalna strona producenta, Grafika Google.


irobot braava 320 mop sprzatający

irobot braava 320 opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „iRobot Braava 320

 zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

slot server thailand